Microsoft, daha karmaşık formların doldurulmasına yardımcı olmak için yapay zekayı kullanarak Edge tarayıcısının otomatik doldurma oyununu güçlendirebilir

Sıradaki içerik:

Microsoft, daha karmaşık formların doldurulmasına yardımcı olmak için yapay zekayı kullanarak Edge tarayıcısının otomatik doldurma oyununu güçlendirebilir

e
sv

Windows 11 için iTunes, önemli bir güvenlik düzeltmesi içeren yeni bir güncelleme alıyor ve yeni iPad Air ve iPad Pro için destek getiriyor

10 Mayıs 2024 22:35

Apple, Windows 11 (ve Windows 10) için yeni iPad Air ve iPad Pro modelleri için de destek içeren yeni bir iTunes sürümü yayınladı.

Windows için iTunes’un 12.13.2 sürümünü hem Microsoft Store’dan hem de Apple’ın web sitesinden indirebilirsiniz.

iTunes macOS için aşamalı olarak kaldırılmıştır ve artık Apple’ın kendi masaüstü işletim sisteminde mevcut değildir. Apple, iTunes’u Windows’ta hala oldukça düzenli olarak güncelliyor ve bu yeni güncelleme, Aralık 2023’te güvenlik düzeltmeleri getiren bir sürümü takip ediyor.

Bu son iTunes güncellemesi, uygulamanın beklenmedik bir şekilde kapanmasına veya kötü niyetli bir tarafın “keyfi kod yürütme” (saldırganın bilgisayarınızda kötü şeyler yapmasına izin verme) özelliğinden yararlanmasına yol açabilecek bir güvenlik açığıyla ilgili bir güvenlik düzeltmesi de sunuyor.

Apple’ın iTunes’dan daha modern uygulamalara geçişi

Yine de genel olarak Apple, Apple Music, Apple TV ve iCloud gibi daha modern medya uygulamaları lehine iTunes’dan uzaklaşmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu modern medya uygulamaları Windows’ta da mevcut ve Windows 11’in kendi şık ve modern estetiğine uyacak şekilde optimize edilmiş durumda.

iTunes bir medya uygulamasından çok daha fazlasıdır. iPhone ve iPad kullanıcılarının veri yedekleme ve yazılım yükleme gibi görevleri yerine getirmelerine olanak tanıyan iTunes, birçok Apple donanımı kullanıcısının alışık olduğu bir aygıt yöneticisidir. Ancak günümüzde bunu Microsoft Store üzerinden edinebileceğiniz daha yeni Apple Device uygulamasını kullanarak da yapabilirsiniz.

Neowin’in belirttiği gibi, iTunes’un da yüklü olması durumunda Apple’ın yeni uygulamaları amaçlandığı gibi çalışmayabilir, bu nedenle birini seçip diğerini kaldırmanız tavsiye edilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!