Google Androidify nedir?

Sıradaki içerik:

Google Androidify nedir?

e
sv

Windows 10 yaması Bluetooth hoparlörlerini bozuyor

25 Ağustos 2019 22:00
KB4505903 yaması, Mayıs 2019 Güncellemesi alan kullanıcılarını etkiliyor

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesini alan kullanıcılar, Bluetooth hoparlörlerin çalışmamasına neden olan en son toplu güncellemenin getirdiği bir hatadan etkilendi.

Bu, özellikle Windows Hello yüz tanıma girişleriyle ilgili sorunların düzeltilmesi ve Bluetooth aygıtlarıyla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere çeşitli düzeltmeler sağlamak için tasarlanmış bir düzeltme yaması olan KB4505903 idi.

KB4505903’ün bir ses hatasını çözmesi ve bazı açılardan (bazı ses profilleri uzun süre boyunca kullanıldığında) Bluetooth ses kalitesini iyileştirmesi gerekiyor, ancak bunun yerine dahili bir hoparlöre sahip olan PC’ler için daha da kötüye gitmiş görünüyor.

Bu makinelerde, söz konusu düzeltme yamasını yükledikten sonra, Mayıs 2019 Güncellemesini alan kullanıcılar, Bluetooth hoparlörlerinin artık PC’lerine bağlanmadığını veya bağlanırsa bile ses kalitesinin düşük olduğunu fark ettiler.

Microsoft tarafından destek belgesinde açıklanan üçüncü bir sorunlu senaryo, Bluetooth hoparlörünün bağlanabileceği, ancak sesin Bluetooth aygıtı yerine PC’nin dahili hoparlöründen gelebileceği yönündedir.

kb4505903 ile ilgili görsel sonucu

Microsoft ayrıca şunları ekliyor: “Ayrıca, Aygıt Yöneticisi’nde, Microsoft Bluetooth A2dp Kaynağı için sarı bir ünlem işareti simgesi gösteren Ses, video ve oyun denetleyicileri düğümü altında bir giriş olduğunu fark edebilirsiniz.”

Önerilen geçici çözüm

Muhtemelen Microsoft şu anda bu sorunu çözüyor, ancak şimdilik, destek belgesinde ayrıntılı bir geçici çözüm var.

Etkilenen Mayıs 2019 Güncellemesini alan kullanıcılar, Sistem Dosya Denetleyicisi aracını başlatmalı ve bunu güncellemeyi takip eden sorun olan eksik / bozuk dosyaları onarmak için kullanmalıdır.

Bunu yapmak için, komut penceresini açmanız gerekir. Açıldığında, aşağıdakini yazın ve enter tuşuna basın:

sfc / scannow

Tarama ve onarım işleminin gerçekten gerçekleşmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir, ancak işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Umarız artık Windows 10’da Bluetooth cihazlarınızla ilgili her şey normale dönecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!