Google Fotoğraflar Artık ‘Kilitli Klasör’ İle Özel Fotoğraflarınızı Cihazlar Arasında Senkronize Etmenize İmkan Sağlıyor

Sıradaki içerik:

Google Fotoğraflar Artık ‘Kilitli Klasör’ İle Özel Fotoğraflarınızı Cihazlar Arasında Senkronize Etmenize İmkan Sağlıyor

e
sv

WhatsApp yerel macOS uygulamasını başlattı

29 Ağustos 2023 22:19

WhatsApp bugün Mac için yeni bir uygulama başlattığını açıkladı. Uygulama, kullanıcıların 8 kişiye kadar görüntülü ve 32 kişiye kadar sesli aramalara katılmasına olanak tanıyacak.

Mark Zuckerberg, uygulamanın lansmanı hakkında Facebook hesabından bir paylaşımda bulundu. Kullanıcılar uygulamayı WhatsApp’ın web sitesinden indirebilirler. Şirket, macOS istemcisinin yakında Apple App Store’da kullanıma sunulacağını söyledi.

“Uygulama Mac kullanıcılarına tanıdık gelecek şekilde yeniden tasarlandı ve WhatsApp’ı büyük ekranda kullanırken daha fazla işi daha hızlı yapmanıza yardımcı oluyor. Artık bir sohbete kolayca sürükleyip bırakarak dosya paylaşabilir ve sohbet geçmişinizin daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz,” dedi.

WhatsApp bir süredir Mac için yerel istemciyi test ediyordu. Bu yılın başlarında şirket uygulamayı herkese açık beta olarak yayınlamış ve Apple Silicon ve macOS 11 Big Sur ya da daha yeni bir sürümle çalışan kullanıcıların uygulamayı denemesine olanak tanımıştı.

Mart ayında WhatsApp, benzer grup arama özelliklerine sahip yeni bir Windows istemcisini duyurdu.

WhatsApp masaüstü uygulamalarını ilk olarak 2016 yılında yayınladı, ancak masaüstü makinelerin değişen mimarisiyle birlikte istemcilerini yeniledi. 2021 yılında WhatsApp, bir hesaba çoklu cihaz bağlantısı denemelerine başladı, böylece kullanıcılar telefonları internete bağlı olmasa bile dört cihazdan herhangi birinde mesaj alabiliyorlar.

 

Daha fazla bülten için ; 

2023’ün En İyi VPN’leri

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!