Ercan Uzman Bilet Dükkanı’nın yeni CEO’su oldu

Sıradaki içerik:

Ercan Uzman Bilet Dükkanı’nın yeni CEO’su oldu

e
sv

WhatsApp HD video desteğini kullanıma sunuyor

26 Ağustos 2023 00:44

Geçtiğimiz hafta WhatsApp, HD fotoğraflar için destek eklediğini duyurarak kullanıcılarına arkadaşları ve aileleriyle paylaşmak istedikleri telefonların yüksek çözünürlüğünü koruma seçeneği sundu. O sırada şirket HD video desteğinin de yakında geleceğini söylemişti. Şirket bugün yaptığı açıklamada HD video desteğinin hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulmaya başlandığını doğruladı.

HD fotoğraflar özelliğine benzer şekilde, HD videolar özelliği de müşterilere WhatsApp üzerinden yüksek çözünürlüklü videolar paylaşma seçeneği sunuyor. Daha önce, yüksek çözünürlüklü videolar, uygulamanın önceki çözünürlük sınırına göre 480p’ye sıkıştırılıyordu. Artık kullanıcılar videolarını HD olarak, ancak yalnızca 720p’ye kadar göndermeyi tercih edebiliyor.

Buradaki süreç HD fotoğraf paylaşımı ile aynıdır.

Paylaşmak istediğiniz video veya videoları seçtikten sonra, ekranın üst kısmındaki yeni HD düğmesine dokunacaksınız. Standart Kalitede mi yoksa HD Kalitede mi paylaşmak istediğinizi onaylayabileceğiniz bir iletişim kutusu belirecek ve ilgili dosya boyutlarını gösterecektir. Ardından videoyu her zamanki gibi paylaşmak için gönder düğmesine basın.

WhatsApp’ta paylaşılan görüntü ve videolar şirketin uçtan uca şifrelemesiyle korunur.

 

 Daha fazla bülten için; 

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!