Windows 11 yakında çok daha fazla Android uygulaması alacak

Sıradaki içerik:

Windows 11 yakında çok daha fazla Android uygulaması alacak

e
sv

Twitch Yayıncılara Keşfet ve Shorts Özelliği Sunuyor

11 Temmuz 2023 13:33

Twitch yaratıcılarının küçük yayıncılar için büyüme fırsatlarının olmamasıyla ilgili yıllarca süren şikayetlerinin ardından nihayet bir Keşfet Özelliği sunuyor.

Şirket, TwitchCon Paris’teki hafta sonu açılış töreninde bir dizi başka yeni özellikle birlikte Keşif Akışını duyurdu. Yeni özellikler, kısa biçimli video içeriğini destekleme etrafında dönüyor. Platformun asıl kaynağı canlı yayın olsa da, çoğu içerik oluşturucu, izleyicileri Twitch kanallarına çekmek için içeriklerini YouTube Shorts ve TikTok’ta tanıtmayı hedefliyor. 

Keşif Akışı, Twitch uygulamasında TikTok gibi algoritmik olarak kullanıcılara yaratıcıların yayınlarından klipler sunacak. TikTok ve diğer kısa biçimli video platformlarının aksine Twitch, akışa göre küçük boyutlu içeriğe öncelik vermediğini açıkça ortaya koydu.

Şirket, bir blog gönderisinde “Twitch tamamen canlı, etkileşimli kanallarla ilgili olduğu için, izleyicilerin Kliplerde saatler geçirmesi hedefimiz değil” dedi. Twitch’in yaptığı son açıklamada ”Kliplere yaptığımız yatırım, izleyicilerin kanalınızı keşfederek yayın yaptığınızda size ve topluluğunuza katılmalarına yardımcı olmaktır” dedi.

” Twitch, Discover Feed’in sonbaharda başlayacağını ve o zamana kadar şirketin algoritmalarını test etmek için özelliğin “sınırlı sürümlerini” çalıştıracağını söyledi. 

Kısa biçimli videoya geçiş, içerik oluşturucuların kliplerini dikey bir formatta düzenlemelerine olanak tanıyan yeni düzenleme özelliklerini de içeriyor. Twitch artık YouTube’a doğrudan aktarımı destekleyecek ve Ağustos ayından itibaren kullanıcıların kliplerini doğrudan TikTok’a aktarmasına izin verecek. Klip düzenleyici mobil cihazlarda da mevcut olacak. 

Twitch, içeriği “minimum çabayla” paylaşabilmenin “tüm yayıncılar için bir kazanç” olduğunu söyledi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!