Apple’ın Epic Games ile savaşı Yüksek Mahkeme’ye giderken App Store ödeme kuralları değişmeyecek

Sıradaki içerik:

Apple’ın Epic Games ile savaşı Yüksek Mahkeme’ye giderken App Store ödeme kuralları değişmeyecek

e
sv

Threads, artık Instagram DM’lerine bağlanıyor

10 Ağustos 2023 01:04

Heyecanlı, rekor kıran lansmanının ardından kullanıcı tutma sayılarındaki düşüşe rağmen, Twitter’ın rakibi Threads yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şirket bugün yeni uygulamasında, Instagram kullanıcılarını Threads uygulamasına geri dönmeye teşvik edebilecek bir güncelleme de dahil olmak üzere bir dizi güncelleme duyurdu.

 

“Instagram’da Gönder”, özelliği uygulamanın Gönder düğmesi aracılığıyla Instagram DM’lerinde (doğrudan mesajlar) bir konu paylaşmasına olanak tanır. Bunu yaparak alıcı, kullanımları azalıyorsa Konuları yeniden açmaya veya kaydolmaya teşvik edilebilir.

Ekleme, Meta’nın 100 milyondan fazla kullanıcısının yarısının lansmanını takip eden haftalarda uygulamayı bıraktığını gördükten sonra Threads için tutma “kancaları” oluşturmaya yönelik daha büyük bir stratejisinin parçasıdır.

Reuters tarafından bildirildiği üzere, bu plan kısa süre önce CEO Mark Zuckerberg’in elde tutma sayılarındaki düşüşü “normal” olarak gösterdiği ve Meta’nın işleri nasıl tersine çevirmeyi hedeflediği hakkında konuştuğu şirket içi bir konuydu. Raporda, toplantı sırasında Baş Ürün Sorumlusu Chris Cox’un, şirketin kullanıcıları uygulamaya geri dönmeye ikna edecek daha fazla özellik ekleyeceğini belirtti. Cox, buna “Instagram uygulamasında bulunan kişilerin önemli konuları görebilmesini sağlamak” da dahildi.

Konuları Instagram DM’lerine bağlamak, daha geniş hedeflerin bir parçası olarak tanımlanabilir.

Buna ek olarak, Konular bugün birkaç başka özellik daha sundu; bunların arasında, Konunuzda birinin profilinden kolayca bahsetmek için yeni bir düğme ve özel alternatif metin eklemenize ve önceki fotoğraflar ve videolar için otomatik olarak oluşturulmuş mevcut alt metni düzenlemenize izin veren bir başka düğme de var. İkincisi, ekran okuyucu kullanan görme engelli ve az gören kullanıcıların bir gönderiye eklenen medyada nelerin bulunduğunu anlamalarına olanak tanıyan bir erişilebilirlik özelliğidir. Bu aynı zamanda, kullanıcılarını gönderi paylaştıklarında alternatif metin eklemeye teşvik eden, Threads’in rakibi Mastodon için büyük bir odak noktası olan bir özelliktir.

Güncellemeler, takip eden listenizi farklı şekillerde sıralama (varsayılan olarak, önce en son ve en erken) ve “beğenilen” gönderilerinizi görme yeteneği de dahil olmak üzere, Konular’da yapılan diğer son ince ayarları takip eder. Bununla birlikte, Threads’in lansmandan sonraki en büyük güncellemesi, varsayılan algoritmik zaman çizelgesinin yanı sıra geçen ay ters kronolojik Takip sıralaması eklenmesiydi.

Ancak, merkezi olmayan Mastodon’a güç veren protokol olan ActivityPub ile vaat edilen entegrasyon da dahil olmak üzere daha da büyük değişiklikler hâlâ yolda.

Rekor kıran ilk çıkışının 100 milyon kullanıcıya ulaşan en hızlı uygulama olduğunu gördükten sonra Threads’in kalıcılığı çok tartışma konusu oldu.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!