Audi’nin Activesphere EV Konsepti Arazi Sürüşü Ve Artırılmış Gerçeklik İçin Tasarlandı

Sıradaki içerik:

Audi’nin Activesphere EV Konsepti Arazi Sürüşü Ve Artırılmış Gerçeklik İçin Tasarlandı

e
sv

Tesla Cybertruck 2024’e Kadar Seri Üretime Girmeyecek

27 Ocak 2023 12:00

Elektrikli kamyonet bu yıl sadece az sayıda satışa sunulacak.

Aksine vaatlere rağmen bu yıl bir Cybertruck alacağınıza güvenmek istemeyebilirsiniz. Tesla’nın en son kazançlarını tartışan bir konferans görüşmesinde şirket başkanı Elon Musk, elektrikli kamyonetin seri üretiminin 2024’e kadar başlamayacağını söyledi. Üretimin “bu yaz bir ara” başlamasını bekliyor, ancak üretimin “çok yavaş” olacağı konusunda uyardı. erken. Tesla hala montaj ekipmanı kurmanın ortasında.

Tesla, Cybertruck’ı 2019’da tanıttı, ancak piyasaya sürülmesini birçok kez erteledi. Şirket ayrıca nihai özelliklerin ve fiyatlandırmanın değişeceği konusunda da uyardı. EV’nin başlangıçta tek motorlu konfigürasyonunda 39.900 $ ‘dan başlaması ve üç motorlu versiyonu için yaklaşık 70.000 $’ a çıkması gerekiyordu. Otomobil üreticisi hala depozito alırken, artık belirli konfigürasyonlar vaat etmiyor. Pandemi, zorlu bir ekonomi, uzun süredir devam eden tedarik zinciri sorunları ve tasarım değişikliklerinin nihai olarak satın alabileceğiniz ürünleri etkilemesi bekleniyor.

Bu Tesla için yeni bir sorun değil. Model 3’ün üretimi Temmuz 2017’de başladı, ancak şirket fabrika darboğazlarını gidermek için mücadele ettiğinden 2018’in ortalarına kadar çok sınırlıydı. Bununla birlikte, Cybertruck benzersiz zorluklar ortaya çıkarır. İmza niteliğindeki soğuk haddelenmiş çelik gövdesinin ekstra sağlam olduğu söyleniyor, ancak aynı zamanda normalde otomobiller için kullanılmayan üretim teknikleri gerektiriyor. Üretimin çoğunun, geçtiğimiz Nisan ayında resmi olarak açılan Austin yakınlarındaki Giga Texas fabrikasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Revize edilmiş zaman çizelgesi sorun yaratabilir. Cybertruck, şimdiden Ford F-150 Lightning, GMC Hummer EV ve Rivian R1T’yi içeren daha şiddetli bir rekabet ortamına giriyor. Tesla’nın üretimi tüm hızıyla başladığında, muhtemelen Ram 1500 EV ve Chevy Silverado EV’nin yanı sıra mevcut kamyonların daha uygun fiyatlı versiyonlarını alması gerekecek. Bir elektrikli kamyonet artık dört yıl önceki yenilik değil ve bitmiş Cybertruck’ın rakiplerine göre büyük avantajlar sunup sunmayacağı net değil.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!