Raspberry Pi 3 A+ karşınızda

Sıradaki içerik:

 Raspberry Pi 3 A+ karşınızda

e
sv

Asus Reco Classic Yeni Araç Kamerası

16 Kasım 2018 19:00

Araç içi güvenlik kameraları son yıllarda popüler olan cihazlar. Ana haber bültenlerine içerik sağlamanın dışında kazalar için önemli birer delil üretme cihazı olan bu minik teknolojik cihazlar giderek yaygınlaşıyor. Asus’un Reco Classic ismini verdiği çözümü de bu tarz ürünlerden biri.

Full HD video kayıt

Görüş açısı 140 derece olan kamera, bir cep telefonunun yarı büyüklüğüne sahip. Üzerinde biri şarj ve bilgisayar bağlantısı için olmak üzere 2 adet USB mini yuvası bulanan cihaz, mini HDMI çıkışı da sunuyor. microSD bellek yuvasına kayıt yapan üründe maksimum çözünürlük 1920X1080 yani Full HD kalitesinde.

Ürünün kutusundan araç camına tutturmak için vantuzlu aparat, araç şarj cihazı, istenen bir yere yapıştırmak için özel aksesuar gibi aparatlar çıkıyor.

Üzerinde 2 inçlik ekran da bulunan araç içi güvenlik kamerasından yapılan kayıtları anında izleyebiliyorsunuz. Bu arada üründe kullanılan imaj işlemcisi Ambaralle tarafından sağlanıyor. Bu üretici birçok aksiyon kamerası markasına da benzer destek veriyor. Bunu da belirteyim.4

HDR desteği

HDR adı verilen ve ağırlıklı olarak fotoğraf çekimlerinde kullanılan teknolojiye sahip olan Reco Classic, bu sayede karanlık ortamlarda bile iyi sonuç veriyor. Özellikle gece yaptığımız çekimlerde cihazın çok başarılı sonuçlar verdiğini gördük.

GPS desteği

Üründe GPS desteği var ancak bu destek kamerayı aracın camına tutturmayı sağlayan vantuz mekanizmasına entegre edilmiş ve miniUSB bağlantısı üzerinden sağlanıyor. Bu sayede videoların nerede kayıt edildiği GPS üzerinden de kontrol edilebiliyor.

G sensör

Kamerada benzerlerinde pek bulunmayan G sensörü bulunuyor. Bu sensör çarpışmaları algılayabiliyor. Acil Kayıt Fonksiyonu isimli bir özellikle birlikte çalışabilen bu G sensörü çarpışmanın öncesinde ve sonrasında 30’ar saniye kayıt yapıyor. Bu sayede kazalar sırasında elinizde görüntü kaydı oluyor.

Şerit takip ve araç takip mesafesi uyarı özelliği

Araç içi kamerasının ilginç iki özelliği de bulunuyor: Bunlardan biri şerit takip sistemi. LDWS adı verilen bu sistemde şeritten ayrıldığınızda sesli ve görsel uyarı verebiliyor. Ayrıca öndeki aracı fazla yakın takip ettiğinizde yine benzer bir uyarı veriliyor. Güzel özellikler.

Video çözünürlüğü: 1920×1080 piksel saniyede 30 kare
GPS: Var
Objektif: f2.0 diyafram, 140 derece görüş açısı
Bellek yuvası: microSD
Ekran: 2 inç renkli LCD
Görüntü çipi: Ambaralle
Ek özelliği: HDR, dahili G sensörü

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!