Lenovo Yoga 730 Katlanabilir Laptop İnceleme

Sıradaki içerik:

Lenovo Yoga 730 Katlanabilir Laptop İnceleme

e
sv

Spotifyda Siri sonunda iOS 13’te betaya girdi

27 Eylül 2019 21:30

Spotify nihayet iOS 13’te Siri entegrasyonunu kazanacak gibi görünüyor. Apple, SiriKit çerçevesini yaz aylarında üçüncü taraf uygulama üreticilerinin kullanımına açtığında da belirtti. Siri entegrasyonu için çalışmaya başlamasında çok az zaman harcadı. Bu özellik, Spotify’ın en yeni beta sürümünde eklendi; bu da resmi bir sürümün bu kadar uzakta olmadığını gösteriyor.

Bu beta özellik ilk önce Spotify’ın Siri entegrasyonunun tam olarak beklediğiniz gibi çalıştığını bildiren The Verge Tom Tom tarafından tespit edildi . “ Hey Siri, Spotify’da Taylor Swift oyna ” diyerek hizmette Taylor Swift şarkılarının bulunduğu bir çalma listesi açılırken, kullanıcılar da Siri’den belirli şarkıları, çalma listelerini veya albümleri çalmasını isteyebilir.

 

Bu entegrasyon AirPod’larda ve iPhone’da iyi çalışsa da, bu cihazın özel bir uygulaması olmadığı için Apple Watch ile çalışmadığını söylüyor. Siri, ayrıca podcast’leri bulmakta da zorlanıyor, ancak bunun için henüz tüm özelliklerin uygulanmadığı bir beta olmak üzere tebeşir olabilir.

Siri desteğinin ne kadar uzağında olursa olsun, bu erken aşamada, kısmen, üçüncü taraf uygulamalar için Siri desteğinin olmaması Spotify ile Apple arasında büyük bir çekişme noktası olduğu için hala görmek harika bir şey. Bu yılın başlarında, Spotify Avrupa Komisyonu’na karşı Apple’a şikayette bulundu ve Apple’ı “ tek elçi ” bir şirket olmakla suçladı .

Spotify’ın şikayetinin bir kısmı Apple’ın Spotify’ın Siri ve HomePod desteğini iOS uygulamasına entegre etmesine izin vermemesi gerçeği etrafında dönüyordu, Apple Music ise Siri kayıttan yürütme denetimlerine izin veriyor. Kabul edilirse, Spotify’ın Siri ile ilgili şikayetleri şikayetinin yalnızca bir kısmıdır, ancak bu, iki şirket arasındaki ilerideki gerilimlerin bir kısmının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Spotify’ın herkese Siri desteği vermesinin ne kadar sürdüğünü göreceğiz, ancak umarım uzun değildir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!