Spotify’ın söylentilere göre remiks özelliği müzik dinleme şeklimizi tamamen değiştirebilir

Sıradaki içerik:

Spotify’ın söylentilere göre remiks özelliği müzik dinleme şeklimizi tamamen değiştirebilir

e
sv

Spectra Logic, binlerce LTO-9 kaseti işleyebilen depolama sistemi ile veri kasetinin yapay zeka dünyasında hala bir yeri olduğunu kanıtlıyor

12 Nisan 2024 23:55

70 yıllık bir teknolojiden güç alan 30.000 TB’lık bir kule – Spectra Logic, binlerce LTO-9 kaseti işleyebilen depolama sistemi ile veri kasetinin yapay zeka dünyasında hala bir yeri olduğunu kanıtlıyor
Spectra Logic, şirket içi, hibrit bulut ve IaaS ortamları için bulut için optimize edilmiş bir sistem olan ve hızlı bir şekilde dağıtılmak, dinamik olarak ölçeklendirilmek ve araç veya kesinti süresi olmadan kolayca servis verilmek üzere tasarlanmış Spectra Cube teyp kütüphanesini tanıttı.

Spectra Cube kütüphane, şirketin yakın zamanda duyurduğu, güvenli yerel ve uzaktan yönetim ve izleme sağlayan LumOS kütüphane yönetim yazılımı tarafından yönetiliyor.

Kule LTO-6, LTO-7, LTO-8 ve LTO-9 teknoloji nesilleriyle uyumludur ve piyasaya çıktığında LTO-10’u destekleyeceği bildirilmiştir. LTO-6 desteği, kullanıcıların LTO-6 teyp sürücüsü ile eski teypleri LTO-4’e kadar okuyabilmelerini sağlar. Çözüm, yüksek teyp kartuşu değişim performansı, kolay teyp kullanımı için bir TeraPack Erişim Portu ve Fiber Kanal ve SAS dahil olmak üzere sürücü arayüzlerine sahiptir.

30PB’a kadar doğal kapasite
Talep üzerine kapasite genişletme modeli ile Spectra Cube, ek teyp yuvalarının ve sürücülerin kesinti olmadan yazılım aracılığıyla etkinleştirilmesine olanak tanır. Kütüphane 30PB’a kadar doğal kapasite sunar ve paylaşılan veya çok kiracılı ortamlar için 16 adede kadar bölümü destekler.
Spectra Logic’in teyp portföy yönetimi kıdemli direktörü Matt Ninesling, “Bulut verileri hızla büyümeye devam ederken, genel bulut depolamanın artan maliyetleri bir hesaplaşmayı zorunlu kıldı ve verileri şirket içi bulutlar ve hibrit bulutlar dahil olmak üzere daha ekonomik konumlara taşımaya yönelik önemli bir ilgiye yol açtı” dedi.

“Tipik genel bulut seçenekleriyle karşılaştırıldığında, Spectra Cube çözümleri soğuk depolama maliyetlerini yarı yarıya veya daha fazla azaltabilirken, daha iyi veri kontrolü ve fidye yazılımı gibi varoluşsal tehditlere karşı koruma sağlayabilir.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!