Windows 11 yakında yeniden başlatma gerektirmeyen güncellemeler sunabilir

Sıradaki içerik:

Windows 11 yakında yeniden başlatma gerektirmeyen güncellemeler sunabilir

e
sv

Samsung’un Galaxy AI’ını artık herhangi bir akıllı telefonda deneyebilirsiniz

24 Şubat 2024 22:02

Samsung, Galaxy S24’ün yapay zeka özelliklerini tanıtma konusunda oldukça hevesliydi; insanlara yeni bir güncellemeyi hatırlatmaya hevesliydi. Şimdi ise teknoloji devi, Try Galaxy uygulamasını Android’de yayınlayarak müşterilerine teknolojilerini denemeleri için bir yol sunuyor.

Bu noktaya kadar Try Galaxy, iPhone sahiplerini takım değiştirmeye ikna etmenin bir yolu olarak iOS’a özeldi ve Android sürümü de benzer şekilde davranıyor. Google Chrome’un en son sürümü yüklü olduğu sürece uygulamayı çalıştırmak için üst düzey bir cihaza ihtiyacınız yok. Samsung, demonun interaktif eğitim yoluyla bir Galaxy S24 sahibi olma deneyimini simüle edeceğini söylüyor. Orada, Canlı Çeviri ve Sohbet Yardımı gibi özellikleri çalışırken göreceksiniz.

Try Galaxy’nin Google Play Store’da mevcut olmadığını belirtmek önemlidir. Yüklemek için uygulamanın resmi web sitesine gitmeniz ve sayfadaki QR kodunu taramanız gerekir.

Try Galaxy nasıl kurulur

Daha sonra indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, aşağıya doğru kaydırın ve Uygulamayı yükle’yi seçin. Yükleme hemen başlayacaktır. Birkaç saniye içinde bitecektir. Her şey tamamlandıktan sonra, Try Galaxy’yi açın ve başlangıç ekranlarından geçin, burada simüle edilmiş bir Galaxy S24 ana ekranı ile karşılaşacaksınız.

Bir kez daha sağa kaydırın ve AI özelliklerine erişim en üstte yer alacaktır. Başka bir şey indirmenize veya kendi içeriğinizi yüklemenize gerek yok. Samsung sizin için her şeyi sağlıyor. Her seçim, nasıl çalıştığını gösteren canlı bir video ile birlikte gelir.

Özellikler

Toplamda, ilki Circle to Search olmak üzere beş yapay zeka özelliği mevcuttur. Bu özellik Google ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Ekranda gördüğünüz bir nesneyi daire içine alarak, Google Arama’daki sonuçlara hızlı erişim elde edersiniz. Web sitelerinde ve kamera aracılığıyla çalışıyor. Etkinleştirmek için tek yapmanız gereken ana ekran düğmesine uzun basmak ve ardından bir daire çizmek. Şirket, konuma bağlı olarak, üretken yapay zeka tarafından yazılmış bir metin özeti alabileceğinizi belirtiyor.

İkincisi, telefon görüşmelerinde sizin için konuşan bir robot sesiyle gerçek zamanlı dil çevirisi sunan Live Translate. Konuşmayı takip edebilmeniz için ekranda bir metin transkripti de olacaktır. Basitleştirilmiş Çince, Almanca, Rusça ve İspanyolca dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere 13 farklı dili desteklemektedir.

Sırada, Samsung Notes uygulamasında yazdığınız her şeyi özetleyebilen bir araç olan Note Assist var. Hatta daha iyi bir düzenleme için metni biçimlendirecek, yazım denetimi yapacak ve üst kısma başlıklar ekleyecektir.

Sohbet Yardımcısı dördüncü sırada. Bu, metin mesajlarını yeniden yazabilir, böylece daha rahat veya profesyonel olabilirler; ne istediğinize bağlı olarak. Canlı Çeviri gibi, aynı 13 dil setini destekliyor.

Ve son olarak, fotoğraflara çeki düzen vermenize yardımcı olacak Fotoğraf Yardımcımız var. Araç, bir fotoğraftaki nesneleri veya istenmeyen yansımaları kaldırabildiği için Google’ın Sihirli Silgisine benzer şekilde çalışır. Hatta görüntünün kompozisyonunu bile değiştirebiliyor.

Ana sayfa listesinde başka girişler de göreceksiniz. Bunlar doğrudan cihazın yapay zekasıyla ilgili değil. Bunun yerine, size bir Galaxy S24 telefona sahip olmanın nasıl bir şey olacağını gösteriyorlar. Örneğin Nightography, bu modellerin düşük ışıklı ortamlarda nasıl parlak fotoğraflar çekebildiğini gösteriyor.

Genel olarak, tüm entegre AI sihriyle bir Galaxy S24’e sahip olmanın ve kullanmanın nasıl bir şey olduğunu göstermenin kurnazca bir yolu, ancak gerçek şey için ve fotoğraflarınızda ve içeriğinizde Galaxy AI’yi denemek için, bu telefonlardan birini satın almanız gerekecek.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!