Samsung’un 200MP sensörünün S24 Ultra için çok akıllıca yeni bir video numarası var

Sıradaki içerik:

Samsung’un 200MP sensörünün S24 Ultra için çok akıllıca yeni bir video numarası var

e
sv

Samsung Galaxy S24 telefonların büyük bir ekran yükseltmesi alacağı söyleniyor

28 Ekim 2023 23:48

Samsung Galaxy S24 serisinin resmiyet kazanmasına daha çok var, ancak serideki üç telefona da gelebilecek bir ekran yükseltmesiyle ilgili yeni bir ipucu da dahil olmak üzere bu konudaki söylentiler ve sızıntılar devam ediyor.

Genellikle güvenilir olan @UniverseIce’e göre (Android Authority aracılığıyla), Samsung’un planı, 2024 amiral gemisi telefonlarının, Google’ın Android 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte sunduğu Ultra HDR (Yüksek Dinamik Aralık) özelliklerine benzer bir özellik sunması.

Ultra HDR, Google tarafından geliştirilen ve hala .jpg dosya uzantısını kullanan yeni bir görüntü formatı. Esasen, bir resim hakkında daha fazla bilgi kaydeder, yani parlaklık, kontrast ve renk aralığında gözle görülür gelişmeler sağlar.
Bu özelliğin çalışması için ekstra işlem gücü gerekiyor ve sonuçları düzgün bir şekilde görebilmek için uyumlu ekrana sahip bir telefona ihtiyacınız var (Google Pixel 8 gibi) – ve görünen o ki Samsung Galaxy S24 telefonlar gerçekten de böyle bir şeyle gelecek.

Daha parlak ekranlar da
Bu görüntü ve ekran formatları kafa karıştırıcı geliyorsa endişelenmeyin – gerçekten bilmeniz gereken tek şey, fotoğraflarınızın bir Galaxy S24, Galaxy S24 Plus veya Galaxy S24 Ultra’da görüntülediğinizde ekranda daha net ve daha canlı görüneceğidir.

Ayrıca Galaxy S24 serisine, belki de 2500 nit’e kadar (mevcut aralık en fazla 1750 nit) daha parlak ekranların geleceğini duyduk. Bu, tüm HDR bilgilerinin açık olduğu fotoğrafların görüntülenmesine yardımcı olacaktır – bu görüntüler diğer telefon ekranlarında görünmeye devam edecek, ancak karşılaştırıldığında sessiz görüneceklerdir.

Bu telefonlar Ocak 2024’ten önce ortaya çıkmayacak, ancak onlar hakkında çok sayıda sızıntı ve söylentinin ortaya çıktığını gördük. Daha dün telefonların uydu bağlantısını destekleyeceğini ve Plus modelinin RAM yükseltmesi alabileceğini duyduk.

Samsung ayrıca, Samsung’un en yeni 200MP kamera sensöründen ve yakın zamanda tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipinden yararlanan akıllı yeni bir video yakınlaştırma numarası da dahil olmak üzere, yaklaşan cihazlarda görünmesi muhtemel özelliklerle de dalga geçiyor.

 

 

Daha fazla haber için;

SolarVis GES yatırımında maliyeti 10’da bire düşürüp karlılığı artırıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!