StartGate, AWS For Games #INSPIRE2BUILD Istanbul  Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

Sıradaki içerik:

StartGate, AWS For Games #INSPIRE2BUILD Istanbul Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

e
sv

Samsung Galaxy AI yakında WhatsApp’ta gerçek zamanlı çeviriler sunabilir

07 Temmuz 2024 22:38

Live Translate, Samsung tarafından geliştirilen ve diller arasında gerçek zamanlı çeviri sunan Galaxy AI özellik paketinin bir parçasıdır ve yakın gelecekte üçüncü taraf uygulamalara da yayılması beklenmektedir – WhatsApp da bu özellikten yararlanacak ilk uygulamalardan biri olacaktır.

Güvenilir duyumcu @UniverseIce’e göre (Neowin aracılığıyla), herhangi bir zaman çizelgesi verilmemiş olsa da WhatsApp entegrasyonu yolda. Samsung daha önce başka uygulamaların da Canlı Çeviri’ye kavuşacağını söylemiş ancak bu uygulamaların neler olabileceğini belirtmemişti.

Bu özelliğin nasıl çalışacağı henüz belli değil ancak uyumlu Samsung telefonlarda varsayılan mesajlaşma uygulamasına entegre edilmiş durumda ve telefon aramalarında da çalışıyor. Ayrıca anlık sesli çeviriler için bağımsız bir Interpreter aracı da mevcut.

SamMobile’a göre, entegrasyon WhatsApp’taki sesli aramaları da kapsayabilir – böylece başka biriyle konuşurken diller arasında çeviri alabilecek ve metin mesajlarınızı dönüştürebileceksiniz.

Telefon üreticileri elbette şu anda telefonlarına mümkün olduğunca çok yapay zeka yerleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar; Apple kısa süre önce bu yılın sonlarında iPhone’a gelecek bir dizi Apple Intelligence özelliğini gösterdi.

Google da yapay zeka özellikleriyle meşgul. Google Pixel 8a incelememizde keşfedeceğiniz gibi, orta sınıf Pixel, yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları, telefon görüşmeleri için canlı dil çevirisi, yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme ve daha fazlası için seçeneklerle gelen en son Pixel’dir.

Samsung kesinlikle yapay zeka konusunda geride kalmak istemeyecektir ve üçüncü taraf uygulamalara bazı yapay zeka sihirlerine erişme seçeneği sunmak bunu yapmanın bir yolu olabilir – bu yüzden Apple ve Google’a teşekkürler.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!