Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Rockstar nihayet konsol kovboy oyunu Red Dead Redemption 2‘nin PC’de piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bugün, eklenen yeni silahlar, atlar ve misyonlar hakkında bir özet de dahil olmak üzere, yeni sürümün tüm hızını öğrendik.

Ayrıca Red Dead Redemption 2‘nin sistem gereksinimlerine de sahibiz. İşte buradalar:

Red Dead Redemption 2 minimum PC özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows 7 – Service Pack 1 (6.1.7601)
İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
Bellek: 8GB
Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB HDD
Alan: 150GB
Ses Kartı: DirectX uyumlu

Red Dead Redemption 2 önerilen PC teknik özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows 10 – Nisan 2018 Güncellemesi (v1803)
İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
Bellek: 12GB
Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB Sabit Disk Alanı: 150GB
Ses Kartı: DirectX uyumlu

150GB’lık yükleme boyutu, daha küçük bir SSD’ye yerleştirmek istiyorsanız, biraz dosya manevrası gerektirebilir, ancak aksi takdirde resmi gereksinimler özellikle zor değildir. Steam’in donanım araştırmasına göre, önerilen GeForce GTX 1060 şu anda en popüler kart ve bugünlerde 8-12 GB RAM standart.

Hangi özellikleri önerdiğimize karar vermeden önce kendi kıyaslamalarımızı yapmamız gerekecek. Rockstar belirlemediği halde, ‘minimum’ özellikler genellikle 1080p 30 fps’yi hedeflerken, ‘önerilen’ özellikler 1080p 60 fps’yi hedefliyor. Birçoğumuz 1440p’de oyunlardan zevk alıyoruz ve 120 fps veya daha yüksek hedefler istiyoruz ve bu tür bir performans için neye ihtiyacınız olduğunu öğreneceğiz.

Yine de sürpriz yok: Bir 2018 konsol oyunu bir PC canavarı gerektirmemelidir. Bununla birlikte, Rockstar konsol yayınlanmasından bu yana RDR2’de bazı çalışmalar yaptı. Geliştiriciye göre, PC sürümü şunları içerecektir:

Artan çekme mesafesi
“Yüksek kalite” global aydınlatma ve çevre kapatması
“Geliştirilmiş” kar parkurları
“Geliştirilmiş” yansımalar ve daha yüksek çözünürlüklü gölgeler
Mozaik ağaç dokuları
“Geliştirilmiş” çim ve kürk dokuları
HDR desteği
Kilidi Çözünürlük (4K ve daha yüksek)
Ultrawide görünüş oranı ve çoklu monitör desteği
Kilitli kare hızı

Bizim bakış açımıza göre en önemli paketler, PC Gamer’in Rockstar ile bugün “basıncından daha hızlı” vaadeden söz vermiş olan basın açıklamasından ayrı olarak onayladığı kilitsiz çözünürlük ve kilitli kare hızıdır.

RDR2 zaten konsollar üzerinde oldukça etkileyici görünüyordu ve PC sürümünün, doku değişiklikleriyle veya doku olmadan, oynatmanın en güzel yolu olmayacağını düşünmek zor (150 GB’lık yüklemeye katkıda bulunsalar bile, kesinlikle kabul edilirlerse de) boyut). RDR2’nin PC’de ne kadar iyi çalıştığı bir başka sorudur ve bir yapıya sahip olduğumuzda bunu adım adım izleyeceğiz.

Red Dead Redemption 2, şimdi Rockstar Games Launcher’da ön alım için hazır ve 5 Kasım’ı piyasaya sürecek. Ayrıca Epic Games Store’a gelecek ve Aralık ayında da Steam yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir