Mario Kart Tour Android ve iOS cihazlarda mevcut

Sıradaki içerik:

Mario Kart Tour Android ve iOS cihazlarda mevcut

e
sv

Qualcomm, amiral gemisi yongasını 24 Eylül’de açıklayabilir

26 Eylül 2019 18:00

Qualcomm, yeni nesil amiral gemisi yongasını 24 Eylül’de açıklayabilir

Japonya’dan çıkan bir rapora göre , bu gelecek Salı Qualcomm bir duyuru yapacak ve çip tasarımcısının Snapdragon 865 Mobil Platformu’nu açığa çıkaracağı yönünde spekülasyonlar var. Gelecek yıl üst seviye Android cihazlarda bulunması beklenen yeni yonga seti, 7nm EUV işlemi kullanılarak Samsung tarafından üretilecek. İşlem numarası ne kadar küçük olursa, transistörler çipin içine o kadar fazla sığar ve onu daha güçlü ve enerji açısından verimli yapar. Ve aşırı ultraviyole litografi (EUV), transistör yerleşimi için bir talaş kalıbını işaretlemede daha kesin bir yöntemdir. Qualcomm’un mevcut en üst yonga seti, Snapdragon 855 Mobil Platformunun overclock edilmiş bir sürümü olan Snapdragon 855+ ve grafik özelliklerinde% 15’lik bir iyileştirme sunuyor.

Ancak duyurunun başka bir nedeni olabilir. Görünüşe göre, bazı yeni Android telefonlar Salı günü Sony Xperia 5 Xiaomi (Xiaomi Mi 9 Pro 5G ve Xiaomi Mi MIX Alpha) çifti de dahil olmak üzere açıklanması bekleniyorve Realme X2. Bunu dikkate alarak, su soğutucunun etrafındaki vızıltı, bu cihazlardan bir veya daha fazlasının Qualcomm’un gelecek etkinlik için dün yayınladığı teaser’ın nedeni olabileceğini öne sürüyor. Yukarıda bahsedilen telefonların tümü, Mi 9 Pro 5G ve muhtemelen Mi MIX Alpha dahilinde beklenen 855+ olan bir Snapdragon SoC kullanacaktır. Normal Snapdragon 855 SoC, Xperia 5’e, X2’yi çalıştıran Snapdragon 730G yongasıyla güç verecektir. Xiaomi’nin teaser’ında kullanılan “3” sayısı ile bu paragrafta tartıştığımız üç akıllı telefon üreticisi arasında bir bağlantı olmalı.

Samsung, bu işi yaparken ve Snapdragon 865’i üretirken, Qualcomm, 2021’in Snapdragon 875 Mobil Platformu için Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi’ne (TSMC) geri dönecek. Dünyanın en büyük bağımsız dökümhanesi olan TSMC, kendi fişlerini tasarlayan, ancak bunları yapacak imkanlara sahip olmayan şirketler için montaj hattından fiş alır. Örneğin, hem Apple hem de Huawei, sırasıyla A13 Biyonik ve Kirin 990 gibi kendi SoC’lerini tasarlar. Ancak her ikisi de tasarladıkları cipsleri çıkarmak için TSMC’ye güveniyor.

Birkaç yüksek ve düşük puanla Qualcomm için oldukça zor bir yıl oldu

Snapdragon 865’e gelince, geleneksel olarak Samsung’un yeni Galaxy S telefonları, en yeni Qualcomm Snapdragon yonga setini kullanan ilk global yayın oldu ve gelecek yıl değişmeyecek. Snapdragon 855 Mobil Platformu tarafından desteklenen ilk telefon Xiaomi Mi 9 idi , ancak bu cihaz dünya çapında sunulmadı.
2019, Qualcomm için oldukça zorlu bir yıl oldu. Yonga tasarımcısı Apple ile bir kavga ortasında başladı ve her iki şirket de mahkemede birden çok kez kare yapmaya hazırlanıyorlardı. Qualcomm ayrıca FTC’nin getirdiği bir antitröst davasında davalıydı. Ocak ayındaki jüri dışı duruşmaya Hakim Lucy Koh (Samsung v. Apple şöhreti) başkanlık etti. İşlemler sırasında, Apple ve diğer firmalar Qualcomm’un “Lisans yok, fiş yok” politikası, bir telefonun perakende satış fiyatına dayalı telif ücreti hesaplamaları ve standartlara uygun patentleri bir Fuarda lisanslamaması dahil olmak üzere satış uygulamalarına karşı tanık oldular.
Apple ile yapılan bir mahkeme savaşı tamamlandığı gibi işler Nisan ayında daha iyiye gitti. Şirketler arasındaki tüm yasal işlem düştü ve Apple Qualcomm’a 4,5 milyar dolar olduğuna inanılan açıklanmayan bir miktar verdi. Buna karşılık Apple, altı yıllık bir lisans  ve çok yıllı bir çip tedarik anlaşması aldı.
Qualcomm birlikte yola çıktı, ama sadece bir aylığına. Mayıs ayında karar verildi ve Hakim Koh, Qualcomm’un antiko-rekabetçi davranışa girdiğine karar verdi . Bu davanın kaybedilmesi, yonga tasarımcısını mevcut işletme uygulamalarını elden geçirmeye zorlayabilir. Yargıç Koh, Qualcomm’a tüm temyizleri bitinceye kadar statükoyu devam ettirmesine izin verecek bir konaklama izni vermeyi reddettiğinde, geçen ay Dokuzuncu ABD Temyiz Dairesinin Temyiz Mahkemesi bu izni verdi.
Eğer Qualcomm Yargıç Koh’un kararını temyizde deviremezse, telefon üreticileri ile yürürlükteki tüm sözleşmeleri yeniden müzakere etmenin uzun, karmaşık ve zor göreviyle karşı karşıya kalır. Çip tasarımcısı kalmak istedi, çünkü bu süreçten geçmek istemedi, temyizde kazanç sağladı ve daha sonra tamamen yeni bir kontratlar sözleşmesi için şartlara vardı.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!