2023’ün en yaygın kimlik avı e-postaları

Sıradaki içerik:

2023’ün en yaygın kimlik avı e-postaları

e
sv

OnePlus 11veya12’niz bir güncellemede yapay zekaya sahip olabilir

06 Şubat 2024 01:04

OnePlus 11 veya 12’niz gelecekteki bir güncellemede birkaç güçlü yapay zeka özelliğine sahip olabilir
Google ve Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarında jeneratif yapay zekayı tanıtmasıyla, OnePlus’ın teknolojiyi benimsemeyerek en iyi markalar arasında başına buyruk olacağı görülüyordu. Görünüşe göre, OnePlus 11 ve OnePlus 12 Çin’de üretken yapay zeka özelliklerine sahip olduğu için şirket de çoğunluğa katılıyor.

Bu bilgi, OnePlus 11 için yeni bir ColorOS güncellemesinin ekran görüntüsünü paylaşan bir Reddit kullanıcısından geliyor. Bu isim kafanızı karıştırmasın. ColorOS, OxygenOS’un birkaç farkla (yani ikincisinde Google uygulamaları) Çince versiyonudur. İngilizce yama notlarının yayınlanmasından kısa bir süre sonra kullanıcılar şirketin Çin’deki topluluk web sitesinde aynı güncellemenin OnePlus 12’ye de geldiğini keşfetti.

Özelliklerin kendisi çığır açıcı bir şey değil. Aslında Pixel 8 de benzer özelliklere sahip. OnePlus cihazlarına çağrı özetleri oluşturmanın bir yolunu veren AI Summarizer’a sahipsiniz. Mishaal Rahman’ın X’te (eskiden Twitter olarak bilinen platform) yaptığı açıklamaya göre, diğer şeylerin yanı sıra aramada harcanan zaman, “yerler ve eylem öğeleri” hakkında ayrıntılı bilgi içerecek. Bir makale özeti aracı da dahil edilmiştir. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi bu, çevrimiçi okuduğunuz haberler için ısırık büyüklüğünde ana hatlar oluşturur.

Yararlı yapay zeka araçları
Listede aşağı doğru ilerlediğimizde, fotoğraflardan nesneleri veya insanları kaldırmak için AIGC Remover var. Temel olarak Pixel 8’in Sihirli Silgisi. Son olarak, Breeno Touch var. Breeno, bilmeyenler için, OnePlus’ın ana şirketi Oppo tarafından üretilen birçok telefonda görülen bir dijital asistan. Touch özelliği, yapay zekanın “ekrandaki içeriği tanımasına ve ilgili hizmetlere hızlı erişim sağlamasına” olanak tanıyor.
Bu “hizmetlerin” ne olduğu bilinmiyor, ancak çılgınca bir tahminde bulunmamız gerekirse, büyük olasılıkla Çin’in en büyük arama motoru Baidu ile ilgilidir. Araç, Google Lens’in görsel arama işlevine benzer şekilde çalışabilir.

Yamanın geri kalanına gelince, yapay zeka dışı başka özellikler de getiriyor. Bunlar arasında kullanıcılara ekran kilidini açmadan parmak izi okuyucusuna erişim ve yeni bir “Cihaz Hareket ve Yönlendirme izni” yer alıyor. Android Authority bu iznin, uygulamaların cihazın öncelikle el hareketleri için kullanılan sensörlerini kullanmasını ve ekranın konumunu algılamasını engellediğini açıklıyor.

Daha geniş bir sürüm bekleniyor
Şimdiye kadar OnePlus’ın küresel tarafından güncellemenin diğer ülkelerde OxygenOS’a genişletilip genişletilmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak, birçok büyük markanın akıllı telefonlarına jeneratif yapay zeka teknolojisi eklediği göz önüne alındığında, bu sadece bir zaman meselesi olabilir. Android Authority’nin de belirttiği gibi, OnePlus’ın bu güncellemeyi amiral gemisi cihazına dahil etmek istemiş olması mümkün, ancak belki de henüz hazır değildi. Belki de geliştirme ekibi OnePlus 12’nin Aralık ayındaki Çin lansmanına yetişemedi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!