Bu çok yönlü grafik kartı yerleştirme istasyonu, dizüstü bilgisayarınızı yüksek performanslı bir makineye dönüştürür

Sıradaki içerik:

Bu çok yönlü grafik kartı yerleştirme istasyonu, dizüstü bilgisayarınızı yüksek performanslı bir makineye dönüştürür

e
sv

Nihayet! AMD destekli iş istasyonu mini bilgisayarı USB 4 bağlantı noktalarıyla geliyor

29 Aralık 2023 00:57

Ekim 2023’te 20. yılını kutlayan Geekom, Ekim ayında burada incelediğimiz Mini IT13 ve 2022’nin sonunda incelediğimiz Mini IT11 de dahil olmak üzere bazı mükemmel mini PC’ler üretiyor.

Bir sonraki büyük sürümü Geekom A7 mini PC olacak. Bu ürün resmi olarak CES 2024’te tanıtılacak, ancak bir göz attık ve şirketin elinde başka bir hit var gibi görünüyor.

Metal bir gövdeye sahip olan Geekom A7, Ryzen 7000 serisi APU’lardan (özellikle Ryzen 9 7940HS ve Ryzen 7 7840HS) güç alacak ve çift kanalda 5600 MHz hızında çalışan 64 GB’a kadar DDR5 RAM ile eşleştirilecek. Bu kurulum, bazı oldukça ağır iş yüklerinin üstesinden gelebileceği anlamına geliyor. M.2 NVMe PCIe 4.0 yuvası, A7’nin 2 TB’a kadar SSD’yi barındırabileceği anlamına geliyor ve yeni mini PC’de SATA sürücüsü için de bir konektör bulunuyor.

USB4 desteği

Kablosuz özellikleri arasında Intel Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 bulunur ve 2.5G Ethernet, USB Type-A, 3.5 mm ses ve HDMI dahil olmak üzere iyi bir bağlantı noktası yelpazesiyle birlikte gelir.

En önemlisi, A7 mini PC bir USB 4 Type-C portu ile gelecek. USB 4, Thunderbolt 4’ün birçok özelliğini yansıtıyor, bu nedenle DisplayPort 2.0’ı destekleyebilecek ve 40Gbps’ye kadar hız sunabilecek. Ayrıca USB 3.2 (ve hatta USB 2.0) ile geriye dönük uyumlu olacak. Bu özellik, reklamcıların GPU yerleştirme istasyonlarını cihaza bağlayarak önemli bir performans artışı sağlayabilecekleri anlamına geliyor.

Geekom CEO’su Alan Chen’e göre, “Gövde boyutu açısından A7, kararlılık ve performans garantisiyle piyasadaki en ince Mini PC olacak.”

Geekom A7’nin fiyatı ya da bulunabilirliği hakkında henüz bir bilgi yok, ancak CES 2024’ün hemen köşesinde, tüm ayrıntıları öğrenmek için çok fazla beklememiz gerekmeyecek.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!