Google Pixel Watch’unuz artık telefonunuzun kamerası için çok daha iyi bir kumanda oldu

Sıradaki içerik:

Google Pixel Watch’unuz artık telefonunuzun kamerası için çok daha iyi bir kumanda oldu

e
sv

Microsoft’dan Windows 11 için Yapay Zeka Güncellemesi

02 Şubat 2024 23:56

Microsoft’un bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesi şimdiye kadarki en büyük yapay zeka yükseltmesini getirebilir
2024’ün ikinci yarısında işletim sistemine daha da fazla yapay zeka (AI) özelliği getirebilecek başka bir Windows 11 güncellemesi alacakmışız gibi görünmeye başladı.

Windows Latest, bir destek belgesinde “Hudson Valley” olarak adlandırılan ve Windows 11 24H2 olarak da bilinen güncellemeye yapılan atıfları tespit etti – ve Microsoft bu güncellemenin varlığının kamuya açıklanmasını istememiş gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Windows Latest, sistem yöneticileri ve geliştiriciler tarafından Windows 11’in sürücüleriyle etkileşimde bulunmak için kullanılan EnumDeviceDrivers işlevine referanslar tespit etti.
Bu işleve atıfta bulunan belgede Windows 11 Sürüm 24H2’den de bahsedilmektedir. Belge, 24H2 güncellemesinin Windows 11’in EnumDeviceDrivers işlevinden bilgi alma şeklini değiştireceğini açıklamaktadır.

Microsoft, üzerinde aktif olarak çalıştığını varsayabileceğimiz 24H2’yi güncellemeyi planlıyor ve Microsoft rotasını değiştirmezse 2024’ün 3. veya 4. çeyreğinde bunu dört gözle bekleyebiliriz. Bu haber, şu anda dahili olarak test edilen yeni bir önizleme yapısına atıfta bulunan ve Windows 11’e bugüne kadar gelen en büyük AI yükseltmesi olabileceğini öne süren son raporları takip ediyor.

Gördüğümüz son büyük Windows 11 güncellemesi, Microsoft’un 2023’ün sonunda kullanıma sunduğu ve Windows Copilot yapay zeka destekli dijital asistanın önizlemesini içeren Windows 11 23H2 idi.

İçeridekiler, teknoloji uzmanları ve Microsoft meraklıları gayri resmi olarak Windows 12 olarak bilinen Windows’un bir sonraki yinelemesiyle ilgili haberleri merakla beklerken, Windows Latest de bunu bir süre daha alamayabileceğimizi düşünüyor. Microsoft’un eski Windows ve Surface başkanı Panos Panay’ın sürpriz bir kararla Microsoft’tan ayrılması, bu görevi devralacak kişinin Microsoft’taki görevine muhtemelen bir sonraki büyük Windows sürümünün başına geçerek başlamayacağını düşündürüyor.

Microsoft, Notepad ve Paint gibi uygulamalar için Windows Copilot ve Cocreator yapay zeka destekli asistanlar gibi birçok Windows özelliği ve uygulamasına yapay zekayı entegre etme niyetinde açık ve tutarlı olmuştur. Bu süreci devam ettirecek olan Windows 11 güncellemesi olacak gibi görünüyor ve Windows 11 24H2 hakkında daha fazla bilgi çıktığında izlemeye devam etmemiz gerekecek ve eğer Microsoft gerçekten Windows 11’e daha fazla AI çabası koyuyorsa, bu Windows 12’nin yakın zamanda burada olmayacağı anlamına gelebilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!