Chrome’un arama çubuğu artık daha akıllı otomatik tamamlama, otomatik yazım hatası düzeltmeleri ve daha fazlasına sahip

Sıradaki içerik:

Chrome’un arama çubuğu artık daha akıllı otomatik tamamlama, otomatik yazım hatası düzeltmeleri ve daha fazlasına sahip

e
sv

Microsoft yeni Xbox erişilebilirlik özelliklerini ve bunları kullanan oyuncuları öne çıkarıyor

18 Ekim 2023 23:29

Microsoft erişilebilirlik alanında, özellikle de Xbox Adaptive Controller ve diğer özelliklerinin engelli oyuncuların kendileri için rahat olan şekilde oyun oynamalarına yardımcı olduğu oyun alanında ilerliyor. Birkaç yeni güncelleme ve oyunların rehabilitasyon sürecine nasıl uyum sağladığına dair dokunaklı kısa bir video, şirketin erişilebilirlik ayının en önemli özelliklerinden biri haline geldi.

Birçok oyuncunun takdir edeceği bir güncelleme, Xbox Elite 2 oyun kumandası veya XAC üzerindeki düğmeleri hemen hemen her klavye tuşuyla yeniden ayarlama özelliğidir. Strateji ve simülasyon oyunları gibi en iyi ya da sadece klavye ve fare ile çalışan pek çok oyun var. Basit, Windows’a özgü bir yeniden eşleme işlemine sahip olmak uyumluluğu en üst düzeye çıkarır ve umarım maliyet veya karmaşıklık ekleyebilecek üçüncü taraf yazılımlara güvenme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu özellik yaz boyunca tanıtıldı ve “önümüzdeki aylarda” herkesin kullanımına sunulacak.

Topluluğa ve çok oynanan bazı oyunlara da yeni şeyler geliyor: mağaza artık anlatımlı menüler, zorluk ve oyun hızı ayarı veya duraklatma yeteneği gibi herhangi bir erişilebilirlik özelliğine göre arama yapmanıza izin veriyor.

Bu tür bir erişilebilirlik özelliği, genellikle tanımlandığı şeklinin dışında kullanışlıdır ve oyunları herkes için daha iyi hale getiren ayarlardır.

 

Daha fazla bülten için ; 

‘Paycell Alışveriş Limiti’ Trendyol’da

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!