Instagram, 10 dakikaya kadar Reels oluşturma özelliğini getiriyor

Sıradaki içerik:

Instagram, 10 dakikaya kadar Reels oluşturma özelliğini getiriyor

e
sv

Microsoft, Chrome’la yarışmak için bazı Edge özelliklerini kaldırıyor

31 Ağustos 2023 00:26

Microsoft’un egemen Google Chrome tarayıcısıyla rekabet etmek için yaptığı son girişim, kendi Edge tarayıcısına özellik eklemek yerine bu özellikleri kaldırmak oldu.

Edge, 2020’den beri Chrome ile aynı Chromium motorunu temel alıyor ve o zamandan beri Microsoft, ürünü farklılaştırmak için önemli miktarda benzersiz özellik ekleyerek Google’ın tarayıcısını kullanan kullanıcıları Edge’e geçmeye teşvik etmeye çalışıyor.

Bu özelliklerden bazıları, kullanışlı Bölünmüş ekran görünümü gibi, memnuniyet verici eklemeler olsa da, diğerleri daha az başarılı oldu. Bu ek özellikler Chrome kullanıcılarını kazanmak konusunda başarısız olmakla kalmadı, aynı zamanda Edge’in şişirilmiş ve aşırı kalabalık hissetmesine neden oldu.

Görünüşe göre Microsoft, aşırı dolu bir Edge’in web tarayıcılarındaki pazar payını artırma hedeflerine yarardan çok zarar getirdiğini fark etmiş olacak ki, Neowin’in haberine göre Microsoft Edge’de daha az kullanılan bazı özellikleri kaldırıyor.

Microsoft, Beta Kanalına kaydolan kişiler için Edge 117’nin yayınlanmasıyla ilgili bir duyuruda açıklama yaptı: “Son kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve Daha fazla araç menüsünü basitleştirmek için aşağıdaki özellikler kullanımdan kaldırılıyor: Matematik Çözücü, Resimli Sözlük, Alıntılar, Dilbilgisi Araçları ve Çocuk Modu.”

Bu özelliklerden herhangi birini hiç duymadıysanız, yalnız değilsiniz. Görünüşe göre çok az insan bunları kullanma zahmetine girdiği için bu özellikleri bilen kişi pek yoktur.

Bu listede kulağa uzaktan faydalı gelen tek özellik, 2021’in başında tanıtılan ve çocuklar için web’de gezinmeyi daha güvenli hale getirmek için tasarlanan Çocuk Modu.

Ancak görünen o ki bu özellik çok az ebeveynin ilgisini çekmiş ve Matematik Çözücü’nün kaybına üzülen pek fazla insan olduğunu sanmıyorum. Edge 117 şu anda yalnızca beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilirken, 14 Eylül 2023’te tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

 

Daha fazla  bülten için; 

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!