Bitcoin çıkış yolu arıyor

Sıradaki içerik:

Bitcoin çıkış yolu arıyor

e
sv

Kaspersky’nin Kurcalama Koruması Ürünü Testten Başarı ile Geçti!

08 Ağustos 2023 15:23

Kaspersky Endpoint Security for Business, yıllık AV-Comparatives odak penetrasyon testinde kurcalamaya karşı yüzde 100 korumaya sahip olduğunu kanıtladı. Kurcalama koruması ürünü son kullanıcıların ve üçüncü tarafların yapacakları değişikliklere karşı korumanın yanı sıra, hizmetleri, işlemleri, dosyaları ve kayıt defteri girdilerini ayrıcalıklı bir kullanıcı hesabı eşliğinde herhangi bir kontrol girişimine karşı da koruyor. Kaspersky Endpoint Security for Business, araştırmada kullanılan tüm kurcalama girişimlerine karşı başarılı bir şekilde karşı koyarak sertifika gerekliliklerine ulaştı. 

 

İşletmelere yönelik siber saldırılar sırasında, davetsiz misafirler genellikle bir sonraki adıma geçmeden ve hedeflerinin altyapısına erişmeden önce sistemdeki güvenlik hizmetlerini kapatmaya çalışırlar. Bu nedenle siber güvenlik ürünlerinin, saldırıların kurumsal sistemlerde daha fazla ilerlememesi için onları tehlikeye karşı koruyabilecek mekanizmalara sahip olması çok önemlidir.

2022 yılından beri güvenlik odaklı yıllık testler gerçekleştiren AV-Comparatives, 2023 yılında bunlara güvenlik ürünlerinin kurcalanmasına karşı Anti-Tampering testini de ekledi. Windows 10 kullanılarak tamamlanan testlerde, kurumsal ağa yönelik olası bir saldırının sonraki adımlarına devam etmek için güvenlik çözümlerini devre dışı bırakmaya veya değiştirmeye izin veren güvenlik ürünlerinin bu alandaki direncini tespit etmeye odaklanılıyor. Güvenlik ürünü sağlayıcılarının kullanılacak olası saldırı teknikleri konusunda önceden bilgilendirilmediği bağımsız testlerde, sertifika almak için başarı kriteri saldırıların yüzde 100’ünü engellemek olarak belirlendi ve yalnızca bu kıstası sağlayan çözümler için rapor yayınlandı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!