ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını  buluşturan tasarım

Sıradaki içerik:

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

e
sv

iPhone 15’in şarj hızı Samsung Galaxy S23 Ultra’nın gerisinde kalabilir

18 Ağustos 2023 15:02

iPhone 15’in lansmanına artık sadece haftalar kaldı ve Apple’dan sızan bazı bilgiler büyük gün öncesinde dikkatlerini bir kez daha potansiyel iPhone 15 şarj hızlarına çeviriyor.

9to5Mac tarafından aktarılan “endüstri kaynaklarına” göre, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 15 cihazlarından bazıları 35W’a kadar şarjı destekleyecek. Şu anda, standart iPhone 14 20W şarj ile sınırlıyken, iPhone 14 Pro Max 27W ile sınırlıdır. Ve tam kapasiteye ulaşması yaklaşık iki saat sürüyor.

Daha önce Apple’ın iPhone 15 serisi için USB-C aksesuarları yelpazesinde MFi (‘Made for iPhone’) sertifikası uygulayacağı iddialarını bildirmiştik, bu nedenle Apple tarafından üretilen bu şarj cihazlarının iPhone 15 ve diğer modelleri için gerçekten daha yüksek şarj hızları sağlayabileceği anlaşılıyor.

Özellikle de her iPhone 15 modelinin öncekilerden önemli ölçüde daha büyük bataryalara sahip olacağı yönündeki haberlerle birlikte düşünüldüğünde, bunun muhtemel iPhone 15 sahipleri için iyi bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, 35W’lık bir şarj hızı sınırı, Apple’ın yeni nesil en iyi iPhone’larının şarj hızında ve gücünde Samsung Galaxy S23 Ultra’nın gerisinde kalacağını görecektir. S23 45W’a kadar şarj edebiliyor ve bir saatten daha kısa bir sürede %0’dan %100’e şarj imkanı sunuyor.

iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ya da iPhone 15 Pro Max’in benzer şekilde kısa sürede şarj edilebilmesini beklemiyoruz, ancak bu cihazların en azından bazılarında 35W’lık bir şarj sınırı, rakiplerinin şarj hızlarına göre kesinlikle daha alt seviyede.

Raporlar, Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinin aynı zamanda bir Thunderbolt bağlantı noktasına sahip olacağını ve bunun da onları son derece çok yönlü hale getirebileceğini gösteriyor. Thunderbolt bağlantı noktası birden fazla monitörü kontrol edebilecek kadar hızlıdır ve bu nedenle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in konsol oyun kurulumları için uygun hub cihazları arasında olabileceğini gösteririr.

Apple’ın yakında piyasaya çıkacak premium iPhone’larının yalnızca şarj bağlantı noktasını kullanarak her tür içeriği birden fazla ekranda paylaşmanıza izin verip vermeyeceği henüz belli değil. Örneğin film içeriği için hala AirPlay veya bir Apple TV gerekebilir. Yine de en azından film yapımcıları, fotoğrafçılar ve diğer yaratıcı kişiler iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile senaryolarını daha büyük, kontrol gerektirmeyen monitörlerde görselleştirme seçeneğine sahip olacak gibi görünüyorlar.

 

Daha fazla bülten için ;

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!