Erken iPhone 16 sızıntısı Pro ve Pro Max modelleri için daha büyük ekranlara işaret ediyor

Sıradaki içerik:

Erken iPhone 16 sızıntısı Pro ve Pro Max modelleri için daha büyük ekranlara işaret ediyor

e
sv

iPhone 15 Pro’dan daha küçük ve daha hafif bir Windows 11 PC test edildi – birileri bunu bir Windows akıllı telefona dönüştürene kadar bekleyin

01 Ekim 2023 01:22

Daha çok bir akıllı telefona – hatta bir sabit diske – benzese de Windows 11 destekli Zepan RY-P1 aslında kitlesel fonlama hedefini aştıktan sonra yakında gerçeğe dönüşecek olan bir mini PC.

Yapımcılarının ‘gerçek bir mobil ofis’ olarak adlandırdığı bu hafif cihaz sadece 140 gr ağırlığında – yaklaşık bir pirinç topu kadar. Ayrıca 122 x 63 x 10 mm’lik şaşırtıcı derecede şık boyutlarıyla, 148 x 72 x 7,8 mm ölçülerindeki 6,1 inçlik Apple iPhone 15’ten daha küçük.

RY-P1’in yapımcıları bu yazının yazıldığı sırada 43.000 $’dan fazla bağış topladı ki bu da ilk kitlesel fonlama hedeflerinden %3.200 daha fazla, yani bu mini bilgisayar Aralık 2023’e kadar gönderilecek.

Cep boyutunda bilgisayar
Zepan’ın RY-P1 mini bilgisayarı giriş seviyesi kampında yer alıyor, ancak şaşırtıcı boyutu göz önüne alındığında şikayet edemezsiniz.
Intel J4125 CPU ve Intel UHD Graphics 600 ile donatılmış, 8GB DDR4 RAM ve 128GB SSD depolama alanı ile tamamlanmıştır. Cihaz ayrıca Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6’yı destekliyor ve 60Hz’de 4K’ya kadar çıkışları destekleyebiliyor.

USB-C, USB-2.0 ve microSD kart yuvası içeriyor. Ancak bir genişletme yuvası ile kullanıcılar USB 2.0, USB 3.0 ve USB-C’nin yanı sıra HDMI da dahil olmak üzere dört ek bağlantı noktasından yararlanabilirler.

Şirketin Greenfunding sayfasının Google destekli çevirisine göre, “Son yıllarda, iş seyahatleri veya iş günleri gibi ev dışında çalışma fırsatları arttı, ancak birçok kişi önemli şirket ve kişisel dosyalarını yönetmekte sorun yaşıyor olabilir”. “Dizüstü bilgisayarlar ağırdır ve harici sabit diskler taşınamaz.

“Bu nedenle, bu kez tanıttığımız mini bilgisayar RY-P1, “kompaktlık” odaklı olarak geliştirildi. Ofisteki işinizi bitirdikten sonra kolayca cebinizde saklayabilir ve iş seyahatlerinizde veya tele-çalışmalarınızda yanınızda götürebilirsiniz. Harici sabit disklerin aksine, zahmetli veri aktarımlarına gerek yoktur, böylece her zaman ve her yerde çalışmaya başlayabilir ve hızlı bir şekilde işe koyulabilirsiniz. RY-P1 gerçek bir mobil ofis.”

İlginçtir ki Zepan bu cihazı bazı destekçilerine, mini bilgisayarının içine düzgün bir şekilde yerleştirilebileceği tamamlayıcı bir taşınabilir tablet boyutlu ekranla birlikte gönderiyor. Bu, RY-P1’i tam teşekküllü bir Windows 11 akıllı telefona dönüştüren uyumlu akıllı telefon boyutunda dokunmatik ekranlar görmeye başlamamızın sadece bir zaman meselesi olabileceği anlamına geliyor.

 

 

Daha fazla haber için;

Fwd: TRAI Yapay Zeka Girişimleri Haritası’nın Eylül 2023 sonuçları açıklandı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!