Apple’ın Akıllı Saati Apple Watch 5 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Sıradaki içerik:

Apple’ın Akıllı Saati Apple Watch 5 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

e
sv

iPhone 11 mobil fotoğrafçılıkta yeni bir şey getiriyor mu?

3 okunma — 11 Eylül 2019 21:00

Yarış ne kadar çekişmeli olursa olsun, herkes hala Apple’ın en son telefonları ile ne yaptığını merak ediyor. Bu yıl iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max duyuruldu. Bu yenilik kameralar dahil her şey için geçerli.

Huawei, Google, OnePlus ve Oppo’nun cihazları, en son modellerinde yeni sensör, lens ve işleme sihirbazı kombinasyonlarını zorlamak için çok uğraştı ve tüm örnekler bu kadar şiddetli olmadı. Rekabet şu anda beklenen standardı yükseltmek için çok şey yaptı.

Lensler şimdi daha önce olduğundan daha uzaklara ulaşırken, bu genişletilmiş zoom ayarlarında bile dengeleme daha stabil ve daha hızlı netleme yapıyor. AI ve makine öğrenmeye dayalı teknolojilerin vaadi, daha da fazla kazanç sağlamak için performansı ince ayarlamaya söz veriyor.

Işıksız? Pek problem yok gibi görünüyor. Öyleyse, diğer köşelere bolca girdiğinde, fotoğrafçıların Apple’ın en yeni telefonları ile heyecanlanacak bir şeyleri var mı?

Yeni kamera sistemi nasıl?

Akıllı telefon kameraların standardı zaten oldukça iyi olabilir, ancak biraz daha iyi otomatik netleme, daha doğru renk veya gelişmiş düşük ışık performansı gibi özellikler, tamamen yeni özellikler gibi tamamen yeni bir objektif gibi birimler arasında geçiş yapmıyor.

Geçen yılki iPhone XS’de bir tanesi standart bir mercek ve biri de telefotoya sahip olan çift kameralı bir kurulum vardı, ancak elimizdeki derinliği algılayan uçuş süresi sensörleriyle birlikte başka bir yerde üçlü ve dörtlü kamera kurulumlarını görmeye alışmıştık.

Bu yılki ‘giriş seviyesi‘ olan iPhone 11, aynı zamanda arka tarafında da iki fotoğraf makinesi varken, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max her ikisi de 12MP’lik bir sensörle desteklenmiş görünüyor.

Uzaklığa daha fazla zoom yapmak ve hala keskin ve ayrıntılı bir sonuçla sonuçlanmayı başarmak gibi büyük zoom lensli kompakt fotoğraf makinelerinin yok olmasına neden oluyor gibi görünüyor. Görüntüleri daha geniş bir görüş alanına sahip daha önce, günlük görüntüleme için gerçekten faydalı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!