Apple, neredeyse kimsenin fark etmediği yeni bir işletim sistemini sessizce piyasaya sürdü

Sıradaki içerik:

Apple, neredeyse kimsenin fark etmediği yeni bir işletim sistemini sessizce piyasaya sürdü

e
sv

iOS 18, iPhone’daki acil SOS özelliğine canlı video desteği ekliyor

16 Haziran 2024 00:18

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde iOS 18’e gelen pek çok yeni özelliği duyurdu, ancak her şeyi kapsayacak zaman yoktu – ve acil SOS aramaları için canlı video desteği de dahil olmak üzere ek yükseltmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Apple’ın iOS 18 için yayınladığı basın bülteninde açıklandığı üzere, yeni işlevsellik “video akışı ve kaydedilmiş medya aracılığıyla bağlamı paylaşmanıza” olanak tanıyacak. Bu, acil durum görevlilerinin neler olduğu hakkında daha iyi bir fikre sahip olacağı ve buna göre yardım sağlayabileceği anlamına geliyor.

Güç (veya yan) düğmesini ve ses düğmelerinden birini birlikte basılı tutarak bir iPhone’da acil durum çağrısı yapabilirsiniz: ekranda bir geri sayım gösterilecek ve basılı tutmaya devam ederseniz çağrı yapılacaktır.

Şimdiye kadar yeni video özelliğinin demosunu görmedik – iOS 18 şu anda yalnızca geliştirici beta sürümü olarak mevcut – ancak muhtemelen arama sırasında ekranda canlı yayını başlatmak veya kaydedilmiş video göndermek için seçenekler olacaktır.

Büyük bir güncelleme

Acil SOS aramaları için canlı video desteğini iOS 18’de gelen uzun, çok uzun yeni özellikler listesine ekleyebiliriz. En çok beklediklerimiz arasında uygulamaları kilitleme ve ana ekranların görünümünü özelleştirme özelliği yer alıyor.

iOS 18 yükseltmesi, parola yöneticinizi ve mevcut ses kayıt hizmetinizi ortadan kaldırabileceğiniz anlamına da gelebilir. Şu anda üçüncü taraf uygulamalar tarafından kapsanan çeşitli özellikler yakında Apple’ın kendi yazılımına entegre edilecek.

Elbette iOS 18’in sunduğu tüm Apple Intelligence araçlarına da sahibiz; Siri’yi çok daha akıllı hale getirecek büyük bir yükseltme de buna dahil – ancak Apple Intelligence’ın başlangıçta yalnızca iki iPhone modelinde kullanılabileceğini unutmayın.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!