Fitty ile Fit olmak artık Cepte! 

Sıradaki içerik:

Fitty ile Fit olmak artık Cepte! 

e
sv

Instagram, gönderilerinizi yalnızca ‘Yakın Arkadaşlar’ ile paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

07 Eylül 2023 14:11

Instagram kullanıcıları bir süredir, büyük ölçüde algoritmik akışı nedeniyle sosyal ağın kişisel olmayan doğasından şikayet ediyordu. Şirket, kullanıcıların arkadaşlarıyla içerik paylaşmaları için daha fazla yol açmaya çalışıyor. Bu çerçevede Instagram, akış gönderilerini yalnızca ‘Yakın Arkadaşlar’ grubunuzla paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor.

Son birkaç gün içinde, ICYMI haber bülteninden Lia Haberman’ın da aralarında bulunduğu pek çok kullanıcı bu özelliği fark etti.

“Belirli ülkelerdeki kişilerin akış gönderilerini Yakın Arkadaşları ile paylaşabilmelerini test ediyoruz. Topluluğumuzun Instagram’da kendilerini ifade etmeleri ve bağlantı kurmaları için her zaman yeni yollar keşfediyoruz” dedi.

Akış gönderilerini arkadaşlarla paylaşmak yaygın olarak kullanılabilir hale gelirse, kullanıcıların bir “finsta” hesabına (yani sadece arkadaşlar için alternatif hesap) sahip olma ihtiyacını azaltabilir.

2018 yılında sosyal ağ, Hikayeleri özel bir ‘Yakın Arkadaşlar’ listesiyle paylaşmak için küresel olarak bir özellik başlattı. Bir sonraki yıl şirket, Threads (hayır, Temmuz ayında piyasaya sürülen sosyal ağ değil) adlı bir uygulama aracılığıyla Instagram’ın ‘Yakın Arkadaşlar’ çevresiyle grup sohbeti yapma fikrini benimsemeye çalıştı. Ancak grup sohbet uygulaması Threads, daha iyi bir doğrudan mesaj deneyimine odaklanmak için 2021 yılında kapatıldı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Instagram, metin güncellemelerini arkadaşlarınızla paylaşmanın bir yolu olan Notes’u kullanıma sundu. Son birkaç ay içinde şirket, Notes için müzik paylaşımı, çeviri ve konum paylaşımı gibi özellikler sundu.

 

Daha fazla bülten için; 

n11’in kupon alışverişinde son yenilik

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!