YouTube Dark Mode (Koyu Mod) nasıl açılır?

Sıradaki içerik:

YouTube Dark Mode (Koyu Mod) nasıl açılır?

e
sv

İkinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

06 Kasım 2018 12:31

Ülkemizde 2. el piyasası hayli fazla olan elektronik cihazlardan biri de telefonlardır. Peki bazen binlerce lira verip aldığımız bu akıllı telefonları ikinci el alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bugün sizler için bu soruyu yanıtlamaya çalışacağız.

Öncelikle telefonu elinize aldığınızda imei kontrolü yapmalısınız.  *#06# kodunu yazayarak yada cihazın telefon hakkıda bölümünde bu kodu bulabilirsiniz. Bu kodu öncelikle cihazın kutusunun üzerindeki imei numarası ile karşılaştırıp aynı olduğuna emin olun. Daha sonrasında bu imei numarasını  buraya tıklayarak cihazın yurtiçi, yurtdışı veya kayıt durumunu öğrenmek için yazın. Cihazın garantisi olmasına dikkat edin.

İkinci el telefon alırken nelere dikkat etmeli?

Kamerada sorun var mı? Telefon ile konuşma sırasında ses sorunsuz mu? Dokunmatikde sorun var mı? Kulaklık ve kulaklık girişini çalışıyor mu? Hoparlöründen ses düzgün bir şekilde çıkıyor mu? Cihazda root yapılmış mı? yada Jailbreak? Android telefonlarda bu olay kolay bir şekilde test edilebilir. Root Checker gibi programlar ile iOS için ise Cydia adlı bir uygulama yüklü ise telefon Jailbreaklidir. Hücresel veri ve Wifi üzerinden internette gezinin. Şarj denemesi yapın ve durumunu kontrol edin. Bunların haricinde batarya yuvasını ve çevresini kontrol edin. Söylemediğimiz sizinde aklınıza gelen bilgiler varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!