Microsoft, Windows Haritalar, TV ve Filmler uygulamalarını yeni Windows 11 yüklemelerinden kaldırıyor – işte kullanıcılar için anlamı

Sıradaki içerik:

Microsoft, Windows Haritalar, TV ve Filmler uygulamalarını yeni Windows 11 yüklemelerinden kaldırıyor – işte kullanıcılar için anlamı

e
sv

Görünüşe göre Samsung Galaxy Z Fold 6 bir S Pen yuvasına sahip olabilir

04 Kasım 2023 23:11

Samsung Galaxy Z Fold 5, Samsung’un S Pen kalemi ile çalışıyor, ancak Samsung Galaxy S23 Ultra’da olduğu gibi telefonda tutmak için entegre bir yuva yok. Şimdi bu durumun Samsung Galaxy Z Fold 6’da değişebileceğine dair kanıtlar var.

Studimo (Android Central aracılığıyla) tarafından tespit edildiği üzere, bir Samsung patenti ortaya çıktı ve S Pen’in katlanabilir bir telefona yerleştirilebileceği bazı potansiyel yerleri gösteriyor – belki de Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği katlanabilir telefon.

Burada birkaç fikir var: Birincisi, S Pen yuvasının telefonun arkasına, arka kameranın altına yerleştirilmesi. Diğeri ise telefonun çerçevesini yana doğru uzatmak ve S Pen’in kullanılmadığı zamanlarda orada tutulmasını sağlamak.
Her zamanki patent uyarıları burada da geçerli: bu patentler gerçek dünyada ortaya çıkacak ürün veya fikirlerin garantisi değil, ancak şirketlerin tasarım aşamasında neler düşündükleri ve keşfettikleri hakkında ilginç bir fikir veriyor.

Stylus inovasyonu
Samsung’un katlanabilir telefonlarında henüz dahili bir S Pen yuvası sunmadığını göz önünde bulundurursak, sadece mühendislik nedenleri olduğunu varsayabiliriz: belki de ahizeyi çok kalın veya çok ağır hale getiriyor ve ödün vermeye değmiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 incelememizde belirtildiği gibi, S Pen’i saklamak için yer olan kılıflar satın alabilirsiniz, ancak bu pek de ideal bir çözüm değil. Kullanılmadığı zamanlarda kalem için uygun bir yuvaya sahip olmak kesinlikle tercih edilir.

Patent ayrıca S Pen için olası bir yeniliği de içeriyor: yan taraftaki fiziksel düğmeler. Muhtemelen bunlar özelleştirilebilir olacak ve kalemin kullanıldığı Galaxy telefonda belirli eylemleri başlatmak için kullanılabilecek.

Şu ana kadar Samsung Galaxy Z Fold 6 hakkında çok fazla söylenti ya da sızıntı duymadık, ancak Samsung her zamanki programına sadık kalırsa, önümüzdeki yıl Ağustos ayında Samsung Galaxy Z Flip 6 ile birlikte görmeliyiz.

 

 

Daha fazla haber için;

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!