Yeni Redmi Book Pro 2024 Modelleri Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Yeni Redmi Book Pro 2024 Modelleri Tanıtıldı

e
sv

Google Pixel Fold 2 radikal bir yeniden tasarımla gelebilir

23 Şubat 2024 02:45

Söylentilere göre Google Pixel Fold 2, kamera vizörünü kaldırarak ve telefonu potansiyel olarak yeni bir yöne taşıyarak selefinden önemli ölçüde farklı bir tasarıma sahip olabilir.

SmartPrix ile işbirliği içinde güvenilir sızıntı yapan @OnLeaks tarafından paylaşılan yeni nesil Pixel Fold’un iddia edilen renderları, bu ayın başlarında ortaya çıkan Pixel Fold 2 prototipinin sözde fotoğraflarıyla uyumlu yeni bir tasarımı gösteriyor. Bu görsellerin Google’dan sızan resmi görseller mi yoksa erken CAD bilgilerine dayanarak mı oluşturulduğunun belirsiz olduğunu unutmayın.

Bu görseller doğruysa, Google yerleşik yatay kamera düzenini yükseltilmiş, kavisli ve hafif dikdörtgen bir kamera adasıyla değiştiriyor olabilir. Bu yeni tasarım, dikey olarak istiflenmiş iki eliptik şekilli çubuk içeriyor ve üç kamera gibi görünen şeyleri barındırıyor, üçüncü daire büyük olasılıkla bir odaklama sensörü ancak Google Pixel 8 Pro gibi bir sıcaklık sensörü de olabilir.

Google, 2021 yılında Google Pixel 6 ile göz alıcı kamera vizörü tasarımını o zamandan beri, sonraki tüm Pixel telefonlar bu kamera tasarımını kullandı.

Ancak, OnLeaks ve SmartPrix’e göre, daha fazla tasarım değişikliği geliyor. İç kameranın Google Pixel Fold’daki gibi çerçeveye yerleştirilmek yerine kesik bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Ancak yerleşimi çok fazla değişmemiş gibi görünüyor ve hala ekranın sağ üst köşesinde yer alıyor.

Kamera güncellemelerinin yanı sıra render, çerçeveleri azaltılmış daha ince ve daha şık bir telefona işaret ediyor. Bu, kalın çerçeveleriyle dikkat çeken orijinal Pixel Fold’a göre hoş bir güncelleme olacaktır. Smarprix’e göre telefon açıldığında yaklaşık 155,2 x 150,2 x 5,27 mm ölçülerinde olduğundan Fold 2’nin de selefinden daha büyük olması bekleniyor. Ayrıca açıldığında daha kare bir şekle ve 5,8 inçten 6,4 inçe çıkması beklenen daha büyük bir kapak ekranına sahip olabilir.

Tanıdık tasarım

Belirtildiği gibi, görseller Pixel Fold 2 prototipinin önceki bir sızıntısına benziyor. Hem önceki sızıntı hem de yeni Pixel Fold 2 görselleri, Google’ın tipik canlı seçeneklerinden bir sapma olan kömür versiyonunu gösteriyor. Ancak nihai versiyonun daha parlak renkler sunması bekleniyor.

Google Pixel Fold 2’nin çıkış tarihi henüz teyit edilmedi, ancak telefonun önceki yıllarda olduğu gibi Mayıs ayı başında düzenleneceği düşünülen Google I/O 2024’te duyurulabileceği düşünülüyor. Ancak aynı kaynak daha önce Pixel Fold 2’nin Ekim 2024’e kadar beklenmeyen Google Pixel 9 ile aynı zamanda piyasaya sürülebileceğini söylemişti.

Bazıları Pixel Fold 2’nin benzersiz Pixel vizörünü potansiyel olarak bıraktığını görmekten üzüntü duyacak olsa da, bu yeni tasarım, yakınlıkları nedeniyle sensörler arasında yakınlaştırma ve geçiş yaparken sorunsuz bir geçiş sağlayabilir. Bu yeni tasarımın yalnızca Pixel Fold serisine mi özgü olduğu yoksa tüm Google Pixel telefonları için yeni bir görünümü mü temsil ettiği henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, Google’ın tasarım bütünlüğüne olan güçlü bağlılığı nedeniyle, prototip Pixel Fold 2 tasarımı gelecekteki Pixel telefonlar için yeni bir görünümü temsil edebilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!