OnePlus 7T Pro duyurusunu buradan izleyin.

Sıradaki içerik:

OnePlus 7T Pro duyurusunu buradan izleyin.

e
sv

Google Haritalar görme engelliler için sesli yönlendirme ile güncellendi

11 Ekim 2019 17:30

Google, özellikle görme engelli kişileri hedef alan Google Haritalar’daki sesli rehberliğe bazı geliştirmeler ekliyor. İnsanlara daha ayrıntılı sesli yönlendirme alma olanağı sağlayan yeni bir özellik, bugünden itibaren Google Haritalar’da kullanıma sunulacak.

Mountain View Şirket ayrıca ilan yürüyüş gezileri için sözlü duyurular yeni türleri de Google Maps bunu yapacak. Bu özellikler görme engelli kişiler için özel olarak hazırlanmıştır, mevcut özelliklerden uyarlanmamışlardır.

Yeni özellik görme engelli insanları hedef almasına rağmen, bir sonraki yürüyüş yolculuğunda daha ekransız bir deneyim isteyenler için çok yararlı olabilir. Ayrıntılı sesli yönlendirme, yaya geçitlerinde veya bir otobüste duymaya alışkın olduğumuz duyurular gibi işlev görür, bu yüzden sadece bir dokunuş ötede olduğunu bilmek harika.

Yürüme navigasyonu için ayrıntılı sesli rehberlik Android ve iOS’ta geçerli olacaktır. Şimdilik, yalnızca ABD’de İngilizce ve Japonya’da Japonca olacak, ancak gelecekte ek dilleri ve ülkeleri destekleyecektir.

Google Haritalar uygulamanızı güncelledikten sonra, bu özelliği Ayarlar menüsünden açabilirsiniz. Basitçe Navigasyon’u seçin; listenin altındaki “ Yürüyüş seçenekleri ” altında “ Ayrıntılı sesli rehberlik ” seçeneğini etkinleştirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!