Bu Hafta Çıkacak Oyunlar !

Sıradaki içerik:

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar !

e
sv

Google Chrome, Yakında zayıf şifreleri kontrol edebilmeyi sunacak!

26 Ağustos 2020 16:00

Şifreler genellikle, bugünün çağında herhangi bir insan için en gizli şey olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı Google, hesabınıza giriş yaparken şifreyle ilgili tüm zayıflıkları gidermenize yardımcı olacak çok ihtiyaç duyulan şifre kontrol özelliğini getirmek için çalışıyor.

Bu geliştirmeden önce, Android için Chrome kullanıcılarının her zaman güvenliği ihlal edilmiş şifreleri kontrol etmesine ve bunları görüntüleme düzenleme, kopyalama özgürlüğüne izin vermiştir. Ancak şimdi bu son şifre kontrolü eki, ayarlanan şifrenin zayıf olduğu durumlarda ekstra güvenlik sağlayabilir.

Ayrıca, şifre sızıntısı koruması bir süre önce Chrome’a gelmişti; Bu öncelikle şifreniz Chrome’a kaydedildikten sonra bir veri ihlali meydana geldiğinde kullanıcıları uyarıyordu. Manuel olarak bu özelliği aktifleştirmek isterseniz, yapmanız gereken tek şey chrome: // settings / passwords sayfasını ziyaret etmek. Şifreleriniz’den herhangi birinin ihlal edilip edilmesini öğrenmek için şifreleri kontrol et seçeneğine dokunmaktır.

Ancak artık şifre zayıflığı kontrol seçeneği Chrome için Google tarafından piyasaya sürüldüğünden, chrome: // settings / passwords / check sayfasını ziyaret ederek de açabilirsiniz. En son Chrome Canary sürümünde ise chrome: // flags sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!