Yeni bir Windows güncellemesi Samsung Galaxy telefonunuzu dizüstü bilgisayar web kamerası olarak kullanmanıza olanak tanıyacak

Sıradaki içerik:

Yeni bir Windows güncellemesi Samsung Galaxy telefonunuzu dizüstü bilgisayar web kamerası olarak kullanmanıza olanak tanıyacak

e
sv

Google Asistan’ın önümüzdeki haftalarda 17 özelliğinden vazgeçmesi planlanıyor

11 Ocak 2024 23:36

Google Asistan, önümüzdeki haftalarda en az 17 “az kullanılan” özelliğin kaldırılacak olması nedeniyle biraz ağırlık kaybedecek.

Yakın zamanda yayınlanan bir duyuru yazısında teknoloji devi, dijital asistanının insanların gerçekten kullandığı kısımlarına odaklanmak istediğini, bu nedenle çok az etkileşim gören özelliklerden kurtulacağını söylüyor. Yakında kaldırılacak özelliklerin bir listesi Google Yardım web sitesinde bulunabilir. Bu özellikler arasında Google Play Kitaplar’da sesli komutla sesli kitap çalma ve kişileriniz hakkında bilgi isteme yer alıyor. Kaldırılan her özellik için şirket, aynı eylemi tekrarlamak için kullanabileceğiniz geçici çözümler öneriyor. Örneğin, kullanıcılar sesli kitapları sesleriyle kontrol edemeyecek olsalar da, bunları bir mobil cihazdan yayınlamaya devam edebilirler.

Fişi çekmek

Her şey eşdeğer bir geçici çözüm almayacak. Google Asistan’ın Calm ile entegrasyonu kaldırılıyor ve hizmeti çoğaltmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Google bunun yerine YouTube’da bir meditasyon videosu oynatmanızı öneriyor.

Şirketin her şeyi tam olarak ne zaman kapatacağı bilinmiyor. Duyuru yazısında, 26 Ocak’tan itibaren Google Asistan’ın bir özelliği talep etmeniz halinde size “belirli bir tarihten sonra kullanılamayacağını” bildiren bir bildirim göndereceği belirtiliyor. O gün resmi olarak gizemini koruyor. Ancak 9To5Google raporunda bu tarihin çoğu özellik için 26 Şubat olduğunu iddia ediyor. Nest Hub Commute Tiles ve Google Maps App Launcher ise biraz daha erken bir tarihte, 7 Şubat’ta çevrimdışı olacak.

Yaklaşan ince ayarlar

Tüm kaldırma işlemlerine ek olarak, Google mobil uygulamasında birkaç ince ayar yapacak.

Mikrofon simgesini kullanmak artık “Sorgularınıza yanıt olarak arama sonuçları” özelliğini etkinleştirecek. Ancak söz konusu mikrofonu artık ışıkları açmak veya mesaj göndermek gibi belirli Google Asistan eylemleri için kullanamayacaksınız. Bu kullanımdan kaldırma, Pixel telefonlardaki arama çubuğuna kadar uzanıyor. Akıllı telefonda simgeye dokunulduğunda Asistan yerine Sesli Arama etkinleştirilecek.

Şirket, bu değişikliklerin bazıları için sarsıcı olabileceğini kabul ediyor. Eğer sorun varsa, Google Asistan’a “Hey Google, geri bildirim gönder” demenizi ve düşüncelerinizi paylaşmanızı istiyorlar.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!