Windows 11de’ki Büyük Hata Düzeltildi

Sıradaki içerik:

Windows 11de’ki Büyük Hata Düzeltildi

e
sv

Gmail’in Google Takvim’e Yeni Özellikler Getiriyor

12 Temmuz 2023 13:26

Salı günü Google, hızlı etkinlik oluşturma ve müsaitlik durumu paylaşımı da dahil olmak üzere Google Takvim entegrasyonuyla Gmail için planlamayla ilgili yeni özellikler yayınladı. Gmail artık konuşma görünümünün alt kısmında “Bir etkinlik oluştur” ve “Boş olduğunuz zamanları sunun”gibi iki seçeneğe sahip bir takvim simgesine sahip olacak.   

“Bir etkinlik oluştur” düğmesi oldukça basittir. Etkinlik adı olarak e-posta konusu ve katılımcı olarak e-postanın alıcıları ile bir Google Takvim etkinliği oluşturur. Ayrıca, toplantıyı hızlı bir şekilde paylaşmak için e-posta gövdesinde bir toplantı özeti oluşturur. Bu özellik Gmail’de zaten mevcuttu, ancak üç noktalı menü altındaydı. 

Yeni müsaitlik durumu paylaşma özelliği, kenar çubuğunda takvimi açar ve alıcıyla paylaşmak için farklı günlerde paylaşmanıza olanak tanır. Müsaitlik durumunuzu bir e-postada birden çok kişiyle paylaşabilirsiniz, ancak yalnızca kabul eden ilk kişi otomatik olarak davete eklenir. 

 

Programlama alanı, Calendly, açık kaynaklı Cal.com, Spark Captial destekli Amie ve Y-Combinator destekli Vimcal dahil olmak üzere birçok aracın yükselmesine olanak sağladı. Google, artık toplantıda bir düzenleme yapmak ve müstehcen paylaşımlardan kaçınmak söz konusu olduğunda bu araçlara kolay bir alternatif sunuyor. 

Google Takvim, toplantılar için destek ve iş yerinde daha iyi bilgi aktarımı gibi işletme özellikleri yayınlama aşamasındadır. İlk özellik, serbest çalışmadır. Bir Stripe hesap kullanımıyla toplantıların yürütülmesine olanak tanır. Geçen hafta yayınlanan ikinci özellik, hibrit çalışmadır. Çalışanların evden mi, ofisten mi yoksa başka bir yerden mi çalıştıklarını görmek için günlerine saatine göre çalışma konumlarını paylaşmalarına olanak tanıyan bir özelliktir


Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!