iPhone 11 mobil fotoğrafçılıkta yeni bir şey getiriyor mu?

Sıradaki içerik:

iPhone 11 mobil fotoğrafçılıkta yeni bir şey getiriyor mu?

e
sv

Gmail nihayet Karanlık modda oluyor

12 Eylül 2019 17:00

Android için Gmail nihayet Karanlık modda oluyor ve şimdi yayında

Sistem genelinde bir Karanlık modu Android 10 güncellemesine dahil edilse de, Google özelliği Android uygulamalarının çoğuna ekledi, ancak Android kullanıcılarının karanlık bir arka plan üzerinde beyaz metinle görmek istedikleri bir anahtar uygulama var; bu uygulama Gmail’dir. Bazı Reddit posterlerine göre ( Android Central aracılığıyla ), Google’ın Gmail’e bir Dark mode seçeneği ile sunucu tarafında güncelleme yapmaya başladığı anlaşılıyor.
Telefonunuza ulaştığında, bir seçenek üçlüsü göreceksiniz Açık, Koyu ve Sistem Varsayılanı. Öncelikle, Gmail uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir (2019.08.18.267044774). Gmail’in en son sürümüne sahip bazı Android kullanıcıları, Koyu mod içeren güncellemeyi almadılar, ancak Gmail widget’larının artık Koyu modda otomatik olarak göründüğünü bildirdiler. Seçeneğin Gmail uygulamanıza açılıp arama çubuğunun sol tarafındaki üç satırlı hamburger menü simgesine dokunarak gelip gelmediğini görebilirsiniz. Aşağı kaydırın ve Ayarlar > Genel ayarlar üzerine dokunun .
Google, kullanıcıların gözlerini, pek çok Android uygulamasında, özellikle Google’ın Materyal Tasarımına sahip olanlarda bulunan beyaz arka plandan korumak için uygulamalarına Karanlık modunu ekliyor. Bu özel uygulamaların, kör edici ve göz yorgunluğuna yol açabilen beyaz arka plan lekeleri olduğu bilinmektedir. Ayrıca, gece veya ışıkları kapalı olan odalarda, birçok uygulamanın beyaz arka planı yakındaki veya aynı odadaki diğer kişilerin dikkatini dağıtabilir. Koyu mod, bunun beyaz bir arka plan üzerinde siyah metin kullanımını tersine çevirdiğinden ve siyah veya koyu gri bir arka plan üzerinde beyaz metin sunduğundan, bunun olmasını önlemeye yardımcı olur.
Gmail’in en son sürümüne sahip değilseniz, hemen Google Play Store’da bulabilirsiniz . Yine, bunun Karanlık mod seçeneğini etkinleştireceğine dair hiçbir garanti yoktur. Bu bir kez herkese ve muhtelif sayılara ulaştıktan sonra, Google’ın bir zamanlar, “İstediğinizi her zaman elde edemezsiniz. Ama bazen denerseniz, siz söyleyemezsiniz” diyen büyük filozof Mick Jagger’ın sözlerini takip etmeye çalıştığı bir hatırlatma olacaktır. neye ihtiyacın varsa al.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!