E-posta güvenliği tehditleri her zamankinden daha tehlikeli işte bilmeniz gerekenler

Sıradaki içerik:

E-posta güvenliği tehditleri her zamankinden daha tehlikeli işte bilmeniz gerekenler

e
sv

Gizli kod Google’ın AR gözlük projesini yeniden canlandırdığına işaret ediyor

23 Ekim 2023 01:24

Google Glass, artırılmış gerçeklik teknolojisini gözlüklere yerleştiren ilk cihazlardan biriydi, ancak bu cihaz gerçek bir etki yaratmadan geldi ve gitti. Görünüşe göre Google bir kez daha bu özel ürün kategorisiyle ilgileniyor.

Android için Google uygulamasında 9to5Google tarafından keşfedilen gizli koda dayanarak, “iris” ile ilgili yeni bir referansın yanı sıra sağ şakağa bir dokunuşla Google Asistan’ın başlatılması da var – bu bize bir çift AI özelliği gibi geliyor.

Project Iris, Google’ın 2022’de Google I/O’da kısa bir süre gösterdiği özelliklerin kod adıydı: ana görevleri, yabancı bir dilde konuşulan diyaloğu gözlerinizin önünde belirecek metne çevirmekti.
Bu sadece kısa bir demoydu ve o zamandan beri gözlükler hakkında pek bir şey duymadık – bu yılın Haziran ayında projenin rafa kaldırıldığını öne süren bir raporun ortaya çıkması dışında. Dört ay sonra proje yeniden gündeme gelebilir.

AR ve MR
İlk demonun kısalığı ve bu AR özellikleri hakkında resmi bilgi eksikliği göz önüne alındığında, neler yapabilecekleri ya da Google’ın öncelikler listesinde neden aşağı düşmüş olabilecekleri konusunda devam edecek çok şeyimiz yok.

Google’ın geçen yıl gösterdiklerinden kesinlikle etkilendik, ancak bu özelliklerin anında çevirinin ötesine geçmesi ve çeşitli diğer özellikleri de kapsaması muhtemel görünüyor. Google Asistan’ın yapabileceği her şeyden ve daha fazlasından bahsediyor olabiliriz.

Google bu konuda nispeten sessiz kalsa da – en azından Google Glass Enterprise’ın üretimi durdurulduğundan beri – Ray-Ban Meta Akıllı Gözlük incelememizin gösterdiği gibi pazar kategorisi ilerlemeye devam ediyor.

Ayrıca Samsung ve Google’ın şu anda Meta Quest 3 ve Apple Vision Pro gibi ürünlere rakip olacak bir karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu rapora dayanarak, boru hattında yine daha hafif bir şey de olabilir.

 

 

Daha fazla haber için;

‘Paycell Alışveriş Limiti’ Trendyol’da

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!