Eğitim 2023 hedeflerine Turkcell’den tam destek

Sıradaki içerik:

Eğitim 2023 hedeflerine Turkcell’den tam destek

e
sv

DLive, Honor işbirliği ile büyümeye devam ediyor

05 Kasım 2018 10:00

Kaliforniya merkezli, blok zincirinde çalışan tek internet canlı yayın platformu
DLive, Türkiye’de büyük ilgi gördü. Türk kullanıcılar, DLive’ da en hızlı büyüyen
topluluk olarak dikkat çekiyor. DLive, Lino blok zincirinde, internet üzerinden
canlı yayın platformu ve video topluluğu olarak faaliyet gösteriyor.

Blok zincirindeki ilk ve en büyük canlı yayın platformu DLive, Türk yayıncıları bir araya getirdi.Faaliyete geçtiği andan itibaren Türkiye’deki yayıncılardan büyük ilgi gören DLive, İngilizce dışındaki ilk dil seçeneğini Türkçe olarak belirledi ve Türkiye’deki yayıncılara kolaylık sağladı.

Dünyada Amerika’dan sonra ikinci buluşmasını İstanbul’da gerçekleştiren DLive, bu etkinlikte Honor Türkiye Başkanı Kevin Wang’i de ağırladı. 3 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen DLive buluşmasında düzenlenen panelde DLive Topluluk Başkanı Metin Redjepi ve DLive’ın en sevilen yayıncıları Mustafa Yavuz, Mustafa Ak, Semih Uyulgan ile Baho’nun kurucusu Cemal Sevindik yer aldı. Panelde konuşmacılar, Türkiye ve dünyada
internet canlı yayıncılığının mevcut durumunu, geleceğini ve dijital kazanç fırsatlarını tartıştı.

DLive kazandırıyor

Amerika Kaliforniya’da Kasım 2017’de kurulan DLive, blok zincirindeki ilk canlı yayın
platformu olarak yayıncılık hizmeti sunuyor. DLive, Eylül 2018’de Lino blok zincirine geçiş
yaptı. DLive platformu üzerinden canlı yayın yapan içerik oluşturucuları Lino puan
kazanabiliyorlar. DLive’da çevrimiçi olarak ve Google Play’de ise Android uygulaması
aracılığıyla kullanılabilen platformda, kullanıcılar da izleyiciler de aktif rol oynuyor. İzleyenler beğendikleri yayınlara bağış yaparak yayıncıların puan kazanmalarını sağlarken; Lino Network de yayıncıları içerik bonus puanları ile ödüllendiriyor. İçerik oluşturucular bu şekilde topladıkları Lino puanları paraya çevirebiliyorlar.

DLive Türkiye pazarında hızla büyüyor!

DLive’ın içerik oluşturuculara ve katılımcılara kazançlarının doğrudan dağıtılmasını sağlamak
amacıyla kurulduğunu ve bir yıl içerisinde hızla büyüdüğünü söyleyen DLive Topluluk Başkanı Metin Redjepi yaptığı konuşmada; “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital platformlardaki canlı yayına ilgi giderek artıyor. Özellikle oyuncuların tercih ettiği canlı yayın platformları aynı zamanda bir kazanç kaynağı olarak da görülüyor. DLive’ın internet yayıncılığının geleceğine yön vereceğini düşünüyorum. Ödüller ve hediye puanlarla online video yayıncıları ve kullanıcılarına önemli destekler sağlıyoruz. Şu anda aktif olarak aylık kullanıcı sayımız 1 milyona ulaştı. DLive’da yayıncıların yanı sıra izleyiciler de ödüllendiriliyor. Türkiye’den büyük bir ilgi görünce ilk dil opsiyonunu Türkçe yaptık. Gördüğümüz ilgi ile birlikte Türkiye’de daha yoğun çalışmalara odaklandık. Baho ekibiyle içerik geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Honor ile de bir işbirliği gerçekleştirdik. Bu şekilde platform kullanıcıları ile daha çok etkileşimde olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!