Lexar, profesyonel taşınabilir SSD pazarına büyük bir katkı yapıyor

Sıradaki içerik:

Lexar, profesyonel taşınabilir SSD pazarına büyük bir katkı yapıyor

e
sv

Fujifilm X100VI favori kompakt fotoğraf makinemiz olabilir

24 Ocak 2024 02:55

Fujifilm X100V 2023 yılında bir fenomen haline geldi veFujifilm X100VI film dönemi cazibesi ve dijital rahatlık karışımı onu TikTok’ta uyuyan bir hit haline getirdi. Eğer bir tane bulmakta zorlanıyorsanız, iyi bir haberimiz var. Bazı güvenilir yeni söylentiler, halefinin geliştirilmiş bir sensörle yakında çıkacağını gösteriyor.

Fuji Rumors’a göre Fujifilm X100VI (görünüşe göre böyle adlandırılacak) 20 Şubat’ta duyurulacak. Fujifilm’in bir sonraki X Summit etkinliğinin (genellikle yeni ürünlerini duyurduğu yer) 20 Şubat’ta Tokyo’da gerçekleşeceğini açıklaması bu iddiaya daha da güvenilirlik kazandırdı.

O halde bu tarih X100VI duyurusu için bir şans gibi görünüyor. Ancak dahası da var – Fuji Rumors kompakt fotoğraf makinesinin Fujifilm X-T5 ve Fujifilm X-H2’deki 40MP APS-C X-Trans V sensöre sahip olacağını da iddia etti.

Fujifilm’in en yeni sensörü olduğu düşünüldüğünde bu kesinlikle olası görünüyor. Ve eğer doğruysa, teorik olarak X100VI’yı mevcut versiyondan daha çok yönlü hale getirecektir, çünkü 40MP çözünürlük X100V’deki 26.1MP sensöre göre ekstra kırpma gücü sağlayacaktır.

Görünüşe göre Fujifilm, X100V’deki ile aynı sabit 23mm f/2 lensi (veya tam karede 35mm) kullanmaya devam edecek. Bu mantıklı, çünkü lens mevcut model için güncellendi, bu nedenle bu zorlu 40MP sensör için gereken çözümleme gücüne sahip olmalı.

40MP sensör, X100V’de görülen ‘dijital telekonvertör’ seçenekleri için de kullanışlı olacaktır. Bunlar, iPhone 15 ve şimdi Samsung Galaxy S24’teki ekstra odak uzaklığı seçeneklerine benzer şekilde, görüntüyü kırparak ve ardından son görüntü için yükseltme yaparak size iki ekstra odak uzaklığı (tam kare üzerinde 50mm ve 70mm eşdeğerleri) sağlar.

Fujifilm X100VI ile ilgili söylentiler şimdilik bu kadar, ancak 20 Şubat’taki olası çıkış tarihinin hızla yaklaştığı göz önüne alındığında önümüzdeki birkaç hafta içinde çok daha fazlasını duymayı bekleyebiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!