Apple Vision Pro ile Uzamsal Personaları Keşfedin

Sıradaki içerik:

Apple Vision Pro ile Uzamsal Personaları Keşfedin

e
sv

Canon EOS R5 Mark II ve EOS R1 piyasaya sürülmeye çok yaklaştı

02 Nisan 2024 21:57

Canon için sessiz bir yıl oldu, son fotoğraf makinesi lansmanı Mayıs 2023’te hayal kırıklığı yaratan Canon EOS R100 şeklinde geldi. Ancak son söylentiler, iki yeni EOS R fotoğraf makinesi lansmanıyla – büyük olasılıkla Canon EOS R5 Mark II ve profesyonel dostu Canon EOS R1 – bu yalın büyüyü sona erdirmek üzere olduğunu gösteriyor.

Canon Rumors tarafından tespit edildiği üzere, ‘E8M_8888’ adlı ünlü bir sızdırıcı kısa bir süre önce Çin sosyal medya ağı Weibo’da Canon’un bir devlet kurumuna yeni bir fotoğraf makinesi daha kaydettirdiğini paylaştı. ‘DS126928’ modeli, Şubat ayında görülen ve daha önce tescil edilmiş olan ‘DS126922’ modeline katılıyor.

Her iki model de yeni EOS R fotoğraf makinelerine işaret eden Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine sahip ve kayıt genellikle bir lansmandan önceki aylarda gerçekleşiyor. Bu da en olası adayların, popüler Canon EOS R5’in tam kare halefi olacak Canon EOS R5 Mark II ve Paris 2024 Olimpiyatları’ndaki spor fotoğrafçıları için bir Canon EOS R1 amiral gemisi olduğu anlamına geliyor.

Canon Rumors bu iki fotoğraf makinesinin de “bir şekilde Mayıs ortasına kadar” duyurulmasının beklendiğini düşünüyor. Bu biraz çekingen “bir şekilde” ifadesinin nedeni, EOS R1’in sözde bir geliştirme duyurusu olması ve fotoğraf makinesinin 2024’ün son çeyreğinde tam olarak piyasaya sürülmeden önce Olimpiyatlar için profesyonellere sunulması bekleniyor.

Daha tüketici dostu olan EOS R5 Mark II ise, Canon Rumors’un ayrı bir gönderisine göre “Haziran veya Temmuz” aylarında raflarda yerini alacak gibi görünüyor. Fotoğraf makinesinin yığılmış 45MP BSI CMOS tam kare sensöre, yeni bir DIGIC işlemciye ve AI otomatik odaklama özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, Nikon Z9 ve Nikon Z8 gibi, sadece elektronik çekim deneyimi için mekanik deklanşörden vazgeçecek gibi görünüyor.

Canon’un bir başarıya ihtiyacı var

Canon’un gerçekten ilgi çekici son fotoğraf makinesi tartışmasız bir yıl önce çıkan Canon EOS R8’di – bu nedenle EOS R serisinde yeni yaşam pırıltıları görmek güzel.

Bu fotoğraf makinesi çıktığından beri Canon’un rakiplerinin, yakın zamanda çıkan Sony A9 III’ten retro Nikon Zf’ye ve her yönüyle mükemmel Nikon Z8’e kadar şimdiye kadar yapılmış en iyi tam kare fotoğraf makinelerinden bazılarını piyasaya sürdüğünü gördük. Leica da Fujifilm X100VI’ya iyi (pahalı olsa da) bir rakip olan full frame Leica Q3 premium kompakt fotoğraf makinesini piyasaya sürdü.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!