OnePlus Buds 3, uygun fiyatına göre etkileyici bir Pro kablosuz kulaklık gibi görünüyor

Sıradaki içerik:

OnePlus Buds 3, uygun fiyatına göre etkileyici bir Pro kablosuz kulaklık gibi görünüyor

e
sv

Lexar, profesyonel taşınabilir SSD pazarına büyük bir katkı yapıyor

24 Ocak 2024 02:50

Lexar, Silicon Motion ile stratejik ortaklığının bir parçası olarak iki yeni taşınabilir SSD (Katı Hal Sürücüsü) tanıttı. CES 2024’te açıklanan işbirliği, Lexar’ın kendi geliştirdiği depolama ürünlerini Silicon Motion’ın denetleyici çipleriyle birleştirerek taşınabilir çözümlerinin rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Bu ortaklıktan ortaya çıkan ilk ürün Lexar SL500 taşınabilir SSD’dir.

Sırasıyla 2000 MB/sn ve 1800 MB/sn’ye varan okuma ve yazma hızlarına sahip olan SL500, Silicon Motion’ın taşınabilir SSD denetleyicileri tarafından desteklenmektedir. Dizüstü bilgisayarlar, kameralar ve mobil cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla kullanılabilir. Özellikle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te 4K 60FPS ProRes formatında Apple Log video kaydını destekler.

İkinci ürün Lexar ARMOR 700’dür. Bu ürün 1TB ile 4TB arasında değişen depolama kapasitelerine ve 2000MB/s’ye varan okuma ve yazma hızlarına sahiptir. Sağlam kauçuk dış yüzeyi ve toz ve su hasarına karşı IP66 derecesi ile korunan ARMOR 700, son derece dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca 3 metreden düşmeye karşı dayanıklılık sunarak beklenmedik durumlarda bile dosyaların güvenliğini sağlar.

Her iki yeni cihaz da Silicon Motion’ın entegre donanım, yazılım ve veri güvenliği özelliklerini bir araya getiren taşınabilir SSD tek çipli kontrolör çözümünü kullanmaktadır. USB 3.2 Gen 2 arayüzü ve dört NAND kanalı ile donatılmıştır.

Şirket ayrıca Professional SL600 Taşınabilir SSD’yi (512GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde) ve SL660 BLAZE Gaming Taşınabilir SSD’yi (512GB ve 1TB kapasitelerde) duyurdu. Bunların her ikisi de Lexar’ın sitesinde zaten listelenmiştir.

Etkileyici özelliklere rağmen, Lexar’ın yeni cihazlarının hiçbirinin USB4 veya Thunderbolt 4 ile gelmemesi utanç verici. Bu, Lexar’ın profesyonel taşınabilir SSD pazarının daha büyük bir bölümünü ele geçirmek için kaçırdığı bir fırsat olabilir.

Şu anda fiyatlandırma ya da bulunabilirlik hakkında bir bilgi yok, ancak Lexar bu ürünleri 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!