Nvidia RTX 4090 Mobile’ın Pro Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Sıradaki içerik:

Nvidia RTX 4090 Mobile’ın Pro Hayal Kırıklığı Yaratabilir

e
sv

Ferrari Fidye Virüsü Saldırısının Ardından Müşteri Verilerinin İhlal Edildiğini Doğruladı

22 Mart 2023 13:08

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari hassas müşteri verilerinin çalındığı bir fidye yazılımı saldırısına uğradı. Ferrari web sitesinde yayınlanan bir basın açıklaması ve şirketin etkilenen müşterilere gönderdiği bir e-posta bir siber olayın ardından bir hackerın Ferrari İtalyan yan kuruluşuyla temasa geçerek fidye talebinin ödenmesini talep ettiğini doğruladı. “Fidye talebini alır almaz önde gelen bir küresel üçüncü taraf siber güvenlik firmasıyla işbirliği içinde hemen bir soruşturma başlattık. Ayrıca ilgili makamları bilgilendirdik ve kanunun tüm kapsamını araştıracaklarından eminiz.” açıklamasını geldi

Operasyonlar üzerinde etkisi yok

Açıklamanın başka bir yerinde Ferrari herhangi bir ödeme yapmayacağını çünkü bunun saldırganları daha fazla motive edeceğini ve onlara ek saldırılar düzenlemelerine sebep olabileceğini söyledi. Bunun yerine, en iyi hareket tarzının müşterilerimizi bilgilendirmek olduğuna inandık ve bu nedenle müşterilerimizi potansiyel veri ifşası ve olayın doğası hakkında bilgilendirdik” dedi.

Ferrari müşterilerine gönderilen bildirimde şirket bir hackerın “BT ortamımızdaki sınırlı sayıda sisteme erişebildiğini” söyledi. Bilgisayar korsanlarının aldığı veriler adlar, posta adresleri, e-posta adresleri ve telefon numaraları gibi hassas bilgileri içeriyor. Ödeme ayrıntıları banka hesap numaraları veya diğer hassas ödeme bilgileri büyük olasılıkla güvende çünkü bunların da alındığına dair (şimdiye kadar) bir kanıt yok.

Ferrari, saldırının operasyonlarını hiçbir şekilde etkilemediğini söyleyerek bildirimi sonlandırdı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!