En çok indirilen 5 uygulamanın 4’ünde ‘Facebook imzası’

Sıradaki içerik:

En çok indirilen 5 uygulamanın 4’ünde ‘Facebook imzası’

e
sv

Facebook Libra’dan bir isim daha çekildi

23 Ocak 2020 12:31

WhatsApp ve Instagram gibi popüler platformları da bünyesinde bulunduran sosyal medya devi Facebook’un kendi kripto para projesi Libra’dan bir şirket daha çekildi.

Mastercard, eBay, PayPal ve Visa’nın ardından telekomünikasyon şirketi Vodafone da Facebook’un Libra projesinden çekildiğini açıkladı.

NTV’nin haberine göre Libra yaşanan son gerilemelere rağmen dijital para geliştirme projesine Vodafone olmadan devam edileceğinin altını çizdi.

Facebook’un banka hesabı bulunmayan 1.7 milyar kişi için geliştirdiğini belirttiği Libra 2019 yılında tanıtılmış, ancak pek çok eleştiri de almıştı.

İsviçre Devlet Başkanı Ueli Maurer geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Libra’nın merkez bankaları tarafından kabul edilmeyeceğini iddia etmişti.LIBRA NEDİR?

Libra’yı Türkçe’ye “terazi” olarak çevrilirken, aynı zamanda Roma’da kullanılan bir ağırlık birimi (lb). Facebook, söz konusu kripto para biriminin “küresel bir para birimi ve finansal altyapı sistemi” olacağını savunuyor.

Teknik olarak Libra, Facebook tarafından oluşturulan, bitcoin ve diğer kripto para birimleri tarafından kullanılan şifreli teknoloji olan blok zinciri sürümüyle güçlendirilmiş bir dijital varlık olarak tarif ediliyor. (NTV)

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!