SAR Değeri Nedir? Nasıl Korunursunuz?

Sıradaki içerik:

SAR Değeri Nedir? Nasıl Korunursunuz?

e
sv

En Yüksek ve En Düşük SAR Değerli Telefonlar

25 Ağustos 2019 10:00

Bugünlerde akıllı telefonlar günlük hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Profesyonel çalışmalardan akademik çalışmalara ve günlük işlere kadar, bu avuçiçi cihazlar her şeyi elimize getirdi.

Ancak, hiçbir şey mükemmel değildir ve her şeyin bir bedeli vardır. Her şeyin avantajları ve dezavantajları vardır. Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, eksiler cep telefonlarından yayılan radyasyonlardır. Bu radyasyonların kullanıcıların sağlığı üzerinde uzun süre kalıcı etkileri olabilir. Radyasyon etkileri üzerine kapsamlı bir uzunlamasına araştırmanın yürütülmesi ve analiz edilmesi zor olsa da, yine de toplanabilen veriler kullanıcılar için faydalı olabilir.

Federal Radyasyondan Korunma Dairesi Federal Meclis Üyesi Bundesamt für Strahlenschutz, mevcut geniş telefon seti sayesinde bir ton faydalı veri toplamayı başardı. Yayılan radyasyon seviyeleri gibi bilgiler belirlendi. Bir kriter de belirlenmiştir. Emilim oranı, kilogram başına watt olarak ölçülüyor.

Tüm akıllı telefonlardan Samsung Galaxy Note8’in en az miktarda radyasyon ürettiği (kilogram başına 0.17 watt, daha spesifik) olduğu tespit edildi. Aslında, bazı Samsung telefonlarının düşük radyasyon seviyeleri oluşturduğu bilinmektedir. Öte yandan, Apple yüksek düzeyde radyasyon ürettiği bilinen birkaç iPhone’a sahiptir. Ancak, Mi A1 (Xiaomi’den) pastayı en yüksek düzeyde radyasyon yayan cinsinden alır. Bu listede daha sonra OnePlus 5T adı verilen başka bir Çinli Cep telefonu var. Masada oldukça yüksek özelliklere sahip olan Apple Telefonlar iPhone 7 ve 8’dir.

SAR Değeri En Yüksek Telefonlar

SAR Değeri En Düşük Telefonlar

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!