5 Android Uygulama Önerisi, Ağustos 2019

Sıradaki içerik:

5 Android Uygulama Önerisi, Ağustos 2019

e
sv

En iyi ücretsiz WinZip Programları

29 Ağustos 2019 17:00

Herhangi bir biçimde sıkıştırılmış dosya arşivleri açın ve oluşturun

WinZip, sıkıştırılmış dosya arşivleri oluşturmak ve açmak için en iyi bilinen yazılımdır, ancak tek seçenek değildir ve cüzdanınızı açmadan önce araştırmaya değer birçok harika alternatif vardır.

Windows (XP’den itibaren), bir veya daha fazla klasör / dosyayı sağ tıklatarak ve ‘Gönder> Sıkıştırılmış (sıkıştırılmış) klasörünü seçerek erişilen yerleşik bir sıkıştırma aracına sahiptir. Bu, çok nadiren kullanım için iyidir, ancak çok sınırlıdır. Yalnızca ZIP dosyalarını okuyabilir ve oluşturabilir (düzinelerce başka biçim vardır), belirli bir boyutta birden fazla cilt oluşturmanıza izin vermez, hasarlı arşivleri onaramaz ve şifrelemeyi desteklemez. Aslında, şifreli bir dosyayı sıkıştırmak için kullanırsanız, çıkartıldığında şifresi çözülür.

WinZip ücretsiz mi?

Hayır, WinZip’in ücretsiz bir sürümü yok. 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz, ancak standart bir lisans 31,14 TL, 35,94 ABD Doları, 47,94 ABD Doları tutarındadır.

7-Zip

En iyi ücretsiz WinZip alternatifi  fırfır yok ve hiçbir ip takılı değil

➕ Birkaç sistem kaynağı gerektirir
➕ Yüksek sıkıştırma 7z formatı
➖ Arşiv onarım aracı yok

7-Zip açık kaynaktır, yani ticari kullanım için bile tamamen ücretsizdir. Sadece 1 MB boyutundadır ve üzerlerine atabileceğiniz herhangi bir sıkıştırılmış dosya arşivini paketleyip paketinden çıkarabilirsiniz.

7-Zip, etrafındaki en çekici WinZip alternatifi değildir, ancak ödediği kadar iyi karşılanan eşdeğerlerinin kaygan arayüzlerini kaçırmayacak kadar iyi tasarlanmıştır. Arşivlenecek dosyaları basit bir Windows Gezgini tarzı dosya ağacı kullanarak bulabilir veya ana pencereye sürükleyip bırakabilirsiniz.

Kendi 7z formatı yüksek sıkıştırma için tasarlanmıştır ve hemen hemen tüm dosya arşivleme araçları (hem ücretli hem ücretsiz) desteklenir ve paylaşım için ideal bir seçimdir. 7-Zip ayrıca kendiliğinden açılan 7z arşivleri oluşturabilir.

Paketlenmiş arşivlere şifre koruması uygulayabilir ve bunları özellikle büyük arşivleri paylaşmak için kullanışlı olan birimlere bölersiniz. Eksik olan tek önemli özellik hasarlı arşivleri onarabilme yeteneğidir – bunun dışında gerçekten istisnai bir programdır.

PeaZip

7-Zip’den daha az düzenli, ancak daha fazla güvenlik özelliğine sahip

➕ Gelişmiş güvenlik seçenekleri
➕ Arşiv onarım aracı
➖ Toplu sıkıştırma yok

PeaZip , başka bir açık kaynaklı WinZip alternatifidir, ancak oldukça daha büyük bir pakette birkaç özellik daha vardır (7-Zip’in 1 MB’ına kıyasla yaklaşık 10 MB).

PeaZip’in standart kurulumu, dosya ilişkilendirmeleri yapacak ve otomatik olarak ilk kez denemek istemeyebileceğiniz bağlam menüsü seçeneklerini ekleyecektir. Kendi seçimlerinizi yapmak istiyorsanız ‘Özel’i seçin.

PeaZip hemen hemen her sıkıştırılmış dosya formatıyla uyumludur. PEA, kendi formatı olarak, isteğe bağlı bütünlük kontrolü ve doğrulanmış şifreleme ile sıkıştırma üzerinde güvenliği ön planda tutar. 7-Zip’in aksine hasarlı arşivleri onarabilir.

Kullanışlı ekstra özellikleri arasında arşiv formatlarını dönüştürme ve hatalar için arşivleri test etme yeteneği bulunur. Buradaki diğer araçlardan bazıları gibi toplu sıkıştırma veya filigran görüntüleri toplayamaz, ancak bunları sizin için döndürebilir ve kırpabilir.

Ashampoo Zip Ücretsiz

Dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş ücretsiz bir WinZip alternatifi

➕ Gezinmesi kolay
➕ Dokunmatik arayüzü
➕ Arşiv onarım aracı
➖ 7-Zip’den daha az gelişmiş seçenek

Birçok ücretsiz Winzip alternatifi, en iyi özelliklerini karmaşık bir menü sisteminin arkasına gizler. Ashampoo Zip Free , daha net dokunma arayüzü ve daha büyük, dokunmaya duyarlı simgelerle isteğe bağlı dokunmatik mod ile nadir bir istisnadır.

Ana açılış ekranında gösterilen seçeneklerin birçoğu, özel şifreleme ve şifre çözme araçları gibi ücretli uygulamalara bağlantılar içerir, ancak bunun sizi engellemesine izin vermeyin; arşiv oluşturma, çıkarma, onarım ve çok ciltli ZIP yazımı dahil olmak üzere diğer ücretsiz dosya sıkıştırma yazılımlarında bulacağınız tüm temel bilgiler mevcut ve doğrudur.

İlginçtir, Ashampoo Zip Free ayrıca bir arşivi çıkarmadan önce dosyaların önizlemelerini verir. Bu çok faydalı olabilir, ancak otomatik olarak gerçekleşir, bu nedenle bir müzik dosyası fareyle çalmaya başlarsa alarm vermeyin.

Ashampoo Zip Free, çok sayıda seçenek sunmuyor ve özelliklerinin her biri açıkça sunuluyor ve açıklanıyor. İleri düzey kullanıcılar, 7-Zip gibi araçlar tarafından sağlanan daha iyi ayarlanmış özelleştirmeyi tercih edebilir, ancak ortalama bir kullanıcı için bu mükemmel bir seçimdir.

Zipware

Mükemmel bir ücretsiz WinZip alternatifi basitlik sizin önceliğinizdir

➕ Dahili virüs tarayıcı
➕ İyi tasarlanmış arayüz
➖ Onarım aracı yok

Zipware herhangi bir premium dosya sıkıştırma yazılımı kadar iyi görünüyor ve kullanımı oldukça basittir. Basitçe ‘Yeni’ veya ‘Aç’ı seçin, kaynak dosyanızı veya arşivinizi seçin, birkaç isteğe bağlı ayarda ince ayar yapın.

Zipware’in göze çarpan özelliği tümleşik virüs taramasıdır: bir arşiv 32 GB’ın altındaysa, VirusTotal ile tehdit olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun, kullanıcıların ilgisini çekmesi muhtemel değildir, ancak indirilen arşivleri çıkartma konusunda emin olmayan (ya da yanlışlıkla bu tür şeyleri açma eğiliminde olan birini tanıyan) herkes için yararlı bir ek.

Zipware kullanmakta serbesttir, ancak buna bağlı kalmaya karar verirseniz, web sitesi sizi gelişimini desteklemek için bağış yapmaya davet eder.

Hamster Zip Arşivleyici

İyi tasarlanmış bir WinZip alternatifi, ancak bazı sınırlamalar var

➕ Sezgisel tasarım
➖ Rusça bazı ekranlar
➖ Sadece 7z ve ZIP dosyaları oluşturur

Hamster Zip Archiver , birçok ödemeli uygulama için de tasarlanan WinZip’in başka bir ücretsiz alternatifidir. Gezinme basittir; sıkıştırma düzeyini ve arşivleri bulut hizmetlerine yükleme yeteneğini ayarlamak için basit bir kaydırıcı gibi sezgisel dokunuşlara sahiptir.

Bununla birlikte, bu basitliğin bir bedeli var. Hamster Zip Archiver, arşiv oluştururken çok daha az seçenek sunar ve çok çeşitli sıkıştırılmış dosya biçimlerini açabilir, ancak yalnızca ZIP ve 7z dosyaları oluşturabilir.

Dikkat etmeniz gereken bir sakınca var: Hamster Zip Archiver’ın ana yükleyicisi İngilizce’dir, ancak yazılımı el ile güncellemeyi tercih ederseniz, kendinizi geliştiricinin ana Rusça’sında birkaç seçenekle sunmuş olarak bulabilirsiniz. İstemediğiniz ilave yazılım veya tarayıcı eklentilerini yüklemeyi yanlışlıkla kabul etmemeye dikkat edin.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!