Şimdiye kadar yapılmış en iyi OEM SSD

Sıradaki içerik:

Şimdiye kadar yapılmış en iyi OEM SSD

e
sv

Dell, AMD ile işbirliği yapıyor

25 Aralık 2023 23:59

Dell, müşterilere daha fazla seçenek sunmak için üretken AI portföyünü genişletmek için AMD ile işbirliği yapıyor – aynı zamanda Nvidia’da ince örtülü bir kazı olan standartlara dayalı ağı da benimsiyor.
Dell’in PowerEdge XE9680 sistemi, her biri sekiz AMD Instinct MI300X AI hızlandırıcıya sahiptir

Dell, yapay zeka iş yükleri için yüksek performanslı bilgi işlem portföyüne AMD destekli bir sunucu ekledi.

Nvidia destekli bir sürümün yanı sıra, müşteriler yakında sekiz AMD Instinct MI300X hızlandırıcıyla donatılmış Dell PowerEdge XE9680’İN yeni bir sürümünü alabilirler. Bu, işletmelerin kendi şirket içi büyük dil modellerini (llm’ler) eğitmelerine ve çalıştırmalarına yardımcı olur – 1,5GB yüksek bant genişlikli bellek (HBM3) ve 21 Petaflop’tan fazla performans sunar.

Müşteriler ayrıca global memory ınterconnect (xgmıı) standardıyla dağıttıkları sistemleri ölçeklendirebilir ve AMD’nin gpu’larını Ethernet tabanlı bir AI yapısı üzerinden Dell PowerSwitch Z9664F-ON ile bağlayabilir. Dell’in bu yılın başlarında Nvıdıa H100 Gpu’larla donatılmış üniteyi piyasaya sürmesini takip ediyor.

Dell, yapay zeka altyapısına açık bir yaklaşım benimsiyor
Bu, AMD ile Üretken Yapay Zeka için Dell Onaylı Tasarım adı verilen yeni bir standardın yanında geliyor. Bu bir ağız dolusu, ancak esasen LLM’LERİ çalıştırmak için kendi donanımlarını ve ağ mimarilerini çalıştırmak isteyen kuruluşlar için bir çerçevedir.

Dell müşterileri çözümü, teknolojinin entegrasyonunun yanı sıra performans için fiziksel kurulum ve optimizasyona rehberlik eden çeşitli çerçevelere sahip üretken yapay zeka platformları oluşturmak için kullanabilir.

Ayrıca, AMD Instinct hızlandırıcılarla uyumlu açık kaynaklı bir sürücü, geliştirme araç kiti ve API paketi olan AMD ROCm destekli AI çerçevelerini de kullanır. Hepsi AMD hızlandırıcılarla donatılmış PowerEdge XE9680’DE yerel desteğe sahip olan PyTorch, TensorFlow ve OpenAI Triton gibi popüler çerçeveleri içerir.

Dell’in Ultra Ethernet Consuortium’un (UEC) bir üyesi olarak standartlara dayalı ağ oluşturma konusundaki sürekli baskısı, Nvidia tarafından benimsenene daha açık bir yaklaşım benimsediği anlamına geliyor.

Bir yapay zeka altyapısı endüstri lideri olmasına rağmen Nvıdıa, amd’den farklıdır, çünkü ikincisi, farklı satıcılardan gelen anahtarların aynı sistemde birlikte çalışabileceği yapay zeka için açık bir Ethernet’i savunur. Benzer şekilde Dell, işletmelerin üretken yapay zeka modellerini kurum içinde güçlendirmek için gereken bilgi işlem, yapı ve depolama bileşenleri genelinde açık bir yaklaşım benimsemelerini istiyor.

Şirket, Dell’in en son yapay zeka baskısını oluşturan yeni donanım ve hizmetlerin gelecek yılın ilk yarısında kullanıma sunulacağını söyledi.

 

Daha fazla haber için;

Şimdiye kadar yapılmış en iyi OEM SSD

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!