Diablo IV Yapılar Sezonu Çıktı

Sıradaki içerik:

Diablo IV Yapılar Sezonu Çıktı

e
sv

ChatGPT, Android’de varsayılan sesli asistanınız olma planını hızlandırıyor

25 Ocak 2024 01:36

Yakın tarihli bir ChatGPT beta sürümü, belirli bir grup kullanıcıya yapay zekayı Android’de cihazlarının yeni varsayılan sesli asistanı haline getirme olanağı veriyor.

Bu bilgi, X’te (eskiden Twitter olarak bilinen platform) bu özelliği canlı olarak denediği bir video yayınlayan sektörün içinden Mishaal Rahman’dan geldi. Gönderiye göre, kullanıcılar ChatGPT Assistant’a doğrudan Android’in Hızlı Ayarlar paneline bir kısayol ekleyebiliyor. Buradaki ChatGPT girişine dokunmak, ekranın alt kısmına yakın düz beyaz bir daireden oluşan yeni bir kullanıcı arayüzü kaplamasının ekranda görünmesine neden oluyor. Buradan sözlü olarak bir komut veriyorsunuz ve birkaç saniye sonra asistan bir yanıtla karşılık veriyor.

Klip, yapay zekanın bir yanıt bulmasının biraz zaman aldığını gösteriyor – yaklaşık 15 saniye. Bu süre boyunca, beyaz daire bir yanıt ürettiğini göstermek için kabarcıklı bir animasyon gösterecek. Karşılık verirken animasyon daha bulutumsu bir hal alıyor. Ayrıca ChatGPT’yi istediğiniz zaman ekrana dokunarak da kesebilirsiniz. Bunu yapmak dairenin siyaha dönmesine neden olur.

Kurulum

9To5Google’ın raporunda ilk kez başlattığınızda bir ses seçmeniz gerekeceğini iddia etmesine rağmen, özelliğin tam katılım süreci bilinmemektedir. Duyduklarını beğenirlerse, belirli bir sese bağlı kalabilir veya başka bir sesle değiştirmek için bir adım geri gidebilirler. Her sesin önizlemeleri OpenAI’nin web sitesinde de bulunabilir. Sesler üç erkek ve iki kadın sesinden oluşuyor. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra, asistan alt taraftaki beyaz daire ile normal şekilde başlatılacaktır.

Ardından, Android için ChatGPT 1.2024.017 veya .018 sürümlerinden sizin için uygun olanı yükleyin. ChatGPT’nin Ayarlar menüsündeki Beta Özellikleri bölümüne gidin ve orada etkinleştirilmeye hazır olmalıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca belirli bir grup insan erişim kazanacaktır. Bu bir garanti değildir.

Gelecekteki varsayılan

Görünüşe göre, asistan daha önceki yapılarda mevcut. 9ToGoogle, yamanın ChatGPT beta sürüm 1.2024.010’da sınırlı işlevsellikle mevcut olduğunu belirtiyor. Yamanın Hızlı Ayar kutucuğunu getirdiğini, ancak yenilenmiş kullanıcı arayüzünü getirmediğini iddia ediyorlar.

Rahman yazısında şu anda kimsenin ChatGPT’yi varsayılan asistan olarak ayarlayamayacağını söylüyor. Bununla birlikte, Ocak ayı başlarında yapılan bir ChatGPT yamasında bulunan kod satırları, bunun gelecekte mümkün olacağını gösteriyor. OpenAI’ye ulaşarak betanın kullanılabilirliğini genişletme planları olup olmadığını sorduk. Bu hikaye daha sonra güncellenecektir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!