iPhone 15 Pro’dan daha küçük ve daha hafif bir Windows 11 PC test edildi – birileri bunu bir Windows akıllı telefona dönüştürene kadar bekleyin

Sıradaki içerik:

iPhone 15 Pro’dan daha küçük ve daha hafif bir Windows 11 PC test edildi – birileri bunu bir Windows akıllı telefona dönüştürene kadar bekleyin

e
sv

CEO, X’in (Twitter) içerik üreticilerine yaklaşık 20 milyon dolar ödediğini söyledi

01 Ekim 2023 08:13

X CEO’su Linda Yaccarino’nun bir gönderisine göre, daha önce Twitter olarak bilinen şirket içerik oluşturuculara yaklaşık 20 milyon dolar ödedi.

Artık X olarak adlandırılan platform, Temmuz ayında içerik oluşturuculara, diğer doğrulanmış kullanıcılara gönderdikleri yanıtlarda sunulan reklamlardan kazandıkları reklam gelirinin bir kısmı için ödeme yapmaya başladı. Hak kazanabilmek için kullanıcıların X Premium’a (Twitter Blue’nun yeni adı) abone olmaları, 500’den fazla takipçiye sahip olmaları ve son üç ayda 5 milyondan fazla tweet gösterimi kazanmış olmaları gerekiyor.

Programın sahibi Elon Musk’a göre, Şubat ayından itibaren kümülatif olarak yapılan Temmuz ayındaki ilk ödemelerin toplamı yaklaşık 5 milyon dolardı. X şimdi 20 milyon dolar ödediyse, bu çok daha fazla içerik oluşturucunun içerik oluşturucu programına katıldığı ya da X reklamlarının daha fazla gösterim sağladığı anlamına gelir.

İçerik oluşturucular artık kullanıcıların tweet’lerine yanıt vermelerini sağlamaya da teşvik ediliyor. Bu durum sohbete ilham verse de, Facebook gibi platformlardan biliyoruz ki en fazla etkileşimi aşırı duygular sağlıyor.

Ancak Twitter, başlangıcından bu yana içerik oluşturucuların öncelik vermediği bir platform oldu çünkü takipçi sayısını paraya dönüştürmek çok zordu – YouTube gibi platformlarda, iş ortağı programındaki içerik oluşturucular on yılı aşkın bir süredir reklam gelirlerinden pay alıyor. Artık içerik oluşturucular platformdan para kazanabildiğine göre, X Premium’a abone olmak ve yayın yapmak için bir neden bulunuyor.

 

Daha fazla içerik için;  

Snap bir yıldan kısa bir süre sonra kurumsal hizmetler bölümünü kapattı

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!