Circle to Search ,Galaxy S24 ve Pixel 8’in ötesine geçemeyebilir

Sıradaki içerik:

Circle to Search ,Galaxy S24 ve Pixel 8’in ötesine geçemeyebilir

e
sv

Canon, imagePROGRAF PRO yazıcılarının yeni serisini tanıttı

03 Şubat 2024 23:44

Canon, profesyonel fotoğrafçılık ve güzel sanatlar pazarlarını hedefleyen imagePROGRAF PRO geniş format yazıcılarının yeni serisini tanıttı. Bu yenileme üç yeni modelden oluşuyor: 60 inç PRO-6600, 44 inç PRO-4600 ve 24 inç PRO-2600.

Yeni modellerin yanı sıra Canon, özellikle güzel sanatlar kağıtlarında daha koyu tonlar ve siyah yoğunluğu söz konusu olduğunda firmanın genel baskı kalitesini artırdığını söylediği yeni bir pigment mürekkep seti olan LUCIA PRO II’yi tanıttı.

LUCIA PRO II mürekkep ayrıca fotoğraf kağıtlarında çizilmeye karşı daha fazla dayanıklılık sunarak taşıma, montaj ve sonlandırma işlemlerini kolaylaştırıyor. Mürekkep setindeki ışığa dayanıklı pigment, renk haslığını önemli ölçüde artırıyor ve Canon’a göre baskılar ışığa maruz kaldığında solmuyor.

Solmayan baskılar
Bunun arkasında Canon, yeni yazıcılarından alınan baskıların 73.000 güne kadar, yani 200 yıl boyunca solmadan dayanacağını söylüyor! – solmadan dayanabileceğini söylüyor.
Bu iddiada bazı uyarılar var (ki zaten kimse öyle ya da böyle kanıtlayamaz) ve Canon kendi Canon Photo Paper Pro Platinum’unu kullandığınızı varsayıyor – başka bir kağıt kullanmaya cüret ederseniz tüm bahisler kapanır. Küçük yazılarda ayrıca tahminin “iç mekan ışık direnci test yöntemine ve dijital renkli fotoğraf baskısı görüntü korumasının ömür değerlendirme kriterlerine uygun olarak hesaplandığı” belirtiliyor. Başka bir deyişle, gelecek nesiller yeni bir aydınlatma şekli icat ederse, baskıların uzun ömürlülüğü pencereden dışarı çıkar.

Yeni imagePROGRAF PRO serisi kullanıcı dostu olarak lanse ediliyor ve daha fazla üretkenlik sunuyor. Çift rulo özelliği, kullanıcıların iş akışını kesintiye uğratmadan farklı medya türleri ve boyutları arasında geçiş yapmasına olanak tanıyor.

Canon Avrupa Geniş Format Baskı Grubu Pazarlama ve İnovasyon EMEA Direktörü Mathew Faulkner şunları söyledi: “Yeni imagePROGRAF PRO serisi, müşterilerimizden gelen geri bildirimlere yanıt olarak eklenen yeni tasarım ve performans özellikleriyle mevcut serimizin büyük başarısını alıp daha da iyi hale getiriyor. Baskı kalitesinde çıtayı yükseltmenin yanı sıra, güzel sanatlar yazıcıları ve profesyonel fotoğrafçılar için çok önemli olan ışık ve aşınma direnci açısından görüntü sağlamlığını önemli ölçüde artırdık.”

Sizden, çocuklarınızdan ve torunlarınızdan daha uzun ömürlü baskılar üretebilecek bir yazıcı arayışındaysanız, Canon’un yeni imagePROGRAF PRO serisi tam da aradığınız şey olabilir.

Yeni imagePROGRAF PRO serisi Mart 2024’ten itibaren satışa sunulacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!