Apple’ın yeni işletim sisteminde gelen harika özellik

Sıradaki içerik:

Apple’ın yeni işletim sisteminde gelen harika özellik

e
sv

Bu iki Android uygulamasını hemen şimdi kaldırın!

21 Eylül 2019 18:00

Google, 1,5 milyondan fazla kez birlikte yüklenen iki Android uygulamasını kaldırdı. Uygulamalar, bir reklamı her tıkladığında, kötü oyuncular için yazarkasa çalan pop-up reklamlar yayınlayarak arkasındakiler için para kazanıyordu. Kendinize söyleyebilirsiniz, peki, zararı nedir. Ancak gerçek şu ki, bu reklam yürütme uygulamaları telefonunuzun kaynaklarından bazılarını alabilir ve pili boşaltmaya yardımcı olabilir.

Bu iki uygulamanın ne yaptığını mobil güvenlik firması Wandera keşfetti . Sun Pro Beauty Camera 1 milyondan fazla kurulum yaptı, Funny Sweet Beauty Selfie Camera ise 500.000 indirme kazandı. Bu iki uygulamadan birini Android cihazınıza yüklediyseniz, bunları şimdi kaldırmanız gerekir. Bu kötü amaçlı uygulamalarda her zaman olduğu gibi, bir tane yüklediğinizde, kısayol oluşturuldukça uygulama simgesi uygulama çekmecesinden kaybolur. Kısayolu silseniz bile, uygulama arka planda reklam yayınlamaya devam ediyor.
Kurulduktan sonra, Sun Pro Beauty Camera, uygulama açık olmasa bile tam ekran reklamları kapatmak için çok çalışır. Komik Tatlı Güzellik Selfie Kamera ayrıca tam ekran reklamlar sunar, ancak yalnızca uygulamayı kullanarak filtrelenmiş bir fotoğraf indirildikten sonra. Her zamanki gibi, Google Play Store’daki her iki uygulamanın listelerinde bırakılan yorumlar Android kullanıcılarına erken bir uyarı verdi. Bir yorumda, ” Çöp, lütfen bu uygulamayı indirmeyin. Sadece reklamlar, hepsi bu, başka bir şey değil.” “… reklamlar artmaya devam ediyor” ve üçüncüsü, ” Yararlı bir şey bulamadım ve reklamlar, beni başlatmaya başlamadı. Her yerdeydiler. ” Bu gibi değerlendirmeleri olan bir uygulama gördüğünüzde, ilk işleminiz mümkün olduğunca uzağa ulaşmak olmalıdır.
“Adware genellikle son kullanıcı için bir sıkıntı olarak görülür. Ancak, mobil reklam yazılımı, işletmeler için daha ciddi sonuçlara yol açan üretkenliği azaltabilir. Uygulama dışı reklamlar, kullanıcıları iş akışlarında kesintiye uğratır, cihazlarını örter, Cihazın bataryası ve bazı durumlarda virüslü cihazların tamamen değiştirilmesi gerekir Adware, yazarların etkilenen cihazlardan para kazanmasını sağlar ve genellikle ciddi bir tehditten daha fazla sıkıntı olarak kabul edilirken, bu belirli uygulamalar sizinkinden daha gelişmiş bir işlevselliğe sahiptir. ortalama adware. “- Wandera
Wandera, 11 Eylül’de uygulamaları Google’a bildirdi ve belirttiğimiz gibi, Google Play Store’dan kaldırıldı.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!