Lenovo Yoga Book9i: En verimli şekilde kullanmak için işte 5 püf noktası

Sıradaki içerik:

Lenovo Yoga Book9i: En verimli şekilde kullanmak için işte 5 püf noktası

e
sv

Bazı iPhone 15 Pro Max kullanıcıları OLED ekranın ‘yandığını’ bildiriyor

15 Ekim 2023 23:34

Apple için iPhone 15’in lansmanı tamamen sorunsuz geçmedi ve görünüşe göre modellerden birinde başa çıkılması gereken başka bir sorun olabilir: ekranda hayalet bir görüntü bırakan görüntü tutma veya ‘yanma’.

Görüntü tutulması ya da ‘yanma’ OLED panellerde uzun zamandır yaşanan bir sorun ve ekran içeriği uzun süre sabit kaldığında ortaya çıkıyor ve bir tür filigran bırakıyor. Bununla birlikte, en yeni OLED ekranlar ve cihazlar bunun gerçekleşme riskini en aza indirebilmektedir ve son yıllarda büyük bir sorun olmamıştır.
iPhone 15 Pro Max incelememizi hazırlarken herhangi bir ekran yanması fark etmemiş olsak da, en pahalı iPhone 15 modeli, kullanıcılardan gelen şikayetlere (ve Phandroid ve diğerleri tarafından bildirilen) göre bu sorunu geliştirmeye eğilimli görünüyor.
Reddit’te, X’te (eski adıyla Twitter) ve resmi Apple topluluğu tartışma forumlarında görüntü tutulmasıyla ilgili raporlar gördük. Şimdiye kadar etkilenen tek model iPhone 15 Pro Max gibi görünüyor, ancak bu sorunun ne kadar yaygınlaştığına dair bir fikir edinmek zor.

Yedek üniteler
İnternette yayınlanan görüntülerden, yanma sorununun herhangi bir ekranda meydana gelebileceği anlaşılıyor: örneğin, ekranlarda yerinde duran hayalet klavyelerin ve ana ekran simgelerinin resimlerini gördük.

Pek çok kullanıcı Apple’ın cihazlarını ücretsiz olarak değiştirdiğini bildiriyor, bu nedenle kendi iPhone 15 Pro Max’inizde bu sorunu fark ediyorsanız, en iyi hareket tarzınız Apple ile temasa geçmek – resmi web sitesi veya yerel bir Apple Store aracılığıyla – ve bir değiştirme talebinde bulunmaktır.

Henüz Apple’dan bu sorunun iPhone 15 Pro Max modellerinde yaşandığına dair bir açıklama gelmedi. Bu telefon ekranlarının sadece bir alt kümesinin etkilenmiş olması ve bunların nispeten hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi mümkündür.

Sorun özellikle yaygın olmasa bile, Apple ve tedarikçilerinin onsuz yapabileceği bir başka sorun. Apple kısa bir süre önce iPhone 15 Pro’da bir düzeltme yayınladığı aşırı ısınma sorununu kabul etti ve iPhone’ların gece boyunca gizemli bir şekilde kapandığına dair raporlar da var.

 

 

Daha fazla haber için;

‘Paycell Alışveriş Limiti’ Trendyol’da

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!