OnePlus 12’nin telefonu herkes tarafından kullanılamayabilir

Sıradaki içerik:

OnePlus 12’nin telefonu herkes tarafından kullanılamayabilir

e
sv

Apple’ın Vision Pro’sunun ne zaman piyasaya sürüleceğini nihayet öğrenebilirsiniz

02 Ocak 2024 23:27

Eğer bir Apple hayranıysanız ve yeni yıl kararınız bu Ocak ayında para biriktirmekse, size kötü bir haberimiz var: yeni bir söylentiye göre Apple’ın Vision Pro kulaklığı sadece birkaç hafta içinde satışa sunulacak. Ancak belki de mali durumunuz için neyse ki bu söylentinin etrafında dolaşan bazı ciddi sorular var.

Söz konusu Ocak ayı lansman tarihi, Çinli yatırımcılar için bir haber kaynağı olan Wall Street Insights’tan geliyor (MacRumors aracılığıyla). Raporun makine çevirisi versiyonuna göre, “Apple Vision Pro’nun 27 Ocak 2024 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi bekleniyor.”

Rapora göre “Tedarik zinciri bilgileri, Sony’nin şu anda birinci nesil Vision Pro için silikon bazlı OLED’lerin ilk tedarikçisi olduğunu ve ikinci tedarikçinin Çinli bir şirketten olduğunu gösteriyor ve bu da Vision Pro’nun üretim kapasitesini genişletip genişletemeyeceğinin anahtarı olacak.”

Sözde lansman tarihine sadece 25 gün kala, Apple’ın son yıllardaki en önemli yeni ürününü görmemiz uzun sürmeyebilir. Yine de, rapordaki görünürdeki kesinliğe rağmen, doğruluğu konusunda şüpheci olmak için nedenler var.

Tarih belirsizliği

Bir kere 27 Ocak Cumartesi günü, Apple ürün lansmanı için pek de uygun olmayan bir gün. Wall Street Insights, saat dilimi farklılıkları sayesinde ABD’de 26 Ocak Cuma gününe denk gelen Çin’deki 27 Ocak’tan bahsediyor olabilir. Bu çok daha olası bir çıkış tarihi çünkü Vision Pro’yu haber yapacak medya kuruluşlarının birçoğunun daha az haber yapacağı hafta sonuna denk gelmiyor. Yine de rapor özellikle ABD’deki tarihten bahsediyor, bu da soru işaretlerinin devam ettiği anlamına geliyor.

Belirli bir tarihin ötesine geçerek, 2024’ün başlarında bir lansman tarihi bir dizi saygın Apple analisti tarafından öne sürüldü. Örneğin Ming-Chi Kuo, Ocak sonu ya da Şubat başı gibi bir zaman dilimi önerirken, Bloomberg muhabiri Mark Gurman da çıkış ayı olarak Şubat’ı işaret etti.

Her iki durumda da Vision Pro’nun neredeyse eli kulağında olduğu açık. Apple’ın perakende personeline cihazı nasıl kullanacakları konusunda eğitim verdiği bildiriliyor ki bu da şirketin tetiği çekmeye neredeyse hazır olduğunu gösteriyor.

Wall Street Insights raporunun ne kadar doğru olduğunu birkaç hafta içinde göreceğiz. Doğru tarihe sahip olup olmadığına bakılmaksızın, Apple’ın son zamanlarda en çok beklenen yeni ürününü görmenin eşiğinde olduğumuz şüphesiz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!